W końcu jest – tak długo obiecywany nowy portal „Wiadomości Wrzesińskich” – krótki przewodnik

Bez zapowiedzi, bez uprzedzenia, ale w końcu odpaliliśmy go! Parę razy były już ogłaszane terminy uruchomienia, ale żaden nie został dotrzymany, dlatego, aby uniknąć kolejnej porażki dzisiaj przełączyliśmy się na nowy portal.

aktualności 22:04 06-02-2017 44

Wybaczcie, że Was zaskakujemy. Wybaczcie też niedoskonałości i niedoróby, które z pewnością znajdziecie. Z niektórych zdajemy sobie sprawę, ale są też takie, które wyjdą w praniu, których się nie spodziewaliśmy. Wybaczcie, za wszystkie przepraszamy, ale też piszcie nam o tym, co znajdziecie – w komentarzach pod tym artykułem. Będziemy je na bieżąco usuwali. Będziemy też cały czas rozwijali ten portal i wzbogacali go o dalsze elementy – liczymy tu na Waszą pomoc. Jednego, proszę nie róbcie: nie piszcie, że stary portal był lepszy, bo na pewno nie był. Zresztą dyskusja nad tym problemem należałaby do tzw. dyskusji akademickich, bo nie porzucimy nowego, żeby wrócić do starego. Przyzwyczaicie się do niego za parę dni, nauczycie się go, polubicie, a później pokochacie... Proszę też, o ile to możliwe (!) o powstrzymanie się od komentarzy w stylu „tyle czasu go robili i co?!” Czy FB lub wyszukiwarka Google na początku były idealne? Dzisiaj też nie są, ale przecież są coraz lepsze. My też tacy będziemy – jeśli się wspólnie za to weźmiemy. Proszę o współpracę. To, czym ten portal był i jest, to nasze wspólne dzieło, redakcji i internautów. Cieszę się niezmiernie, że możemy razem coś tworzyć. I dziękuję za to.

Nasz serwis powstał od podstaw, to system dedykowany, zaprojektowany przez Tomasza Wojciechowskiego z poznańskiego studia graficznego noito.co, a „zbudowany” został przez również poznańską firmę programistyczną  Galdomedia.

Składa się z kilku sekcji – od góry: Newsowej, Temat tygodnia, Sport, Telewizja Września, Opinie, Czytelnia, oraz Fotoreportaże. Znajdziecie tu również informacje o wydarzeniach, jakie dzieją się w naszym powiecie, wiele informacji o gazecie, o akcjach, jakie organizujemy, o dodatkach tematycznych, o formach reklamy, jakie oferujemy itd. 

Zależy nam bardzo na interakcji z internautami, liczymy na Wasz liczny udział w dyskusjach pod artykułami, a także w ankietach, które będą pojawiały się w artykułach. Publikujemy również listy Czytelników, jesteśmy otwarci na różne inicjatywy, które uczynią nasze życie ciekawszym.

Wracamy tego, co kiedyś było na portalu, a potem znikło, mianowicie do możliwości nadania ogłoszenia drobnego na sam portal, do gazety lub na jedno i drugie:

Fragment podstrony, na której można nadać ogłoszenie drobne

Tworząc nowy portal zależało nam m.in. na tym, aby było to miejsce, które jest dla użytkowników pomocne w planowaniu czasu wolnego, dlatego powstała bardzo bogata podstrona Wydarzenia, z własną wyszukiwarką wydarzeń:

Fragment podstrony Wydarzeń

Ciekawym zakamarkiem portalu jest z pewnością Czytelnia, w której znajdziecie interesujące długie teksty, które wcześniej ukazały w „Wiadomościach Wrzesińskich”. Na razie są tam starsze artykuły, ale w przyszłości będą tam trafiały po 2-3 tygodniach od premiery w gazecie:

Chodzi nam o to, żeby z części dobrodziejstw wydania papierowego mogli skorzystać też internauci, którzy nie mają kontaktu z gazetą, bo albo mieszkają daleko od Wrześni, albo też mieszkają, ale nie kupują gazety, bo uważają, że wszystkiego dowiedzą się z internetu. Niestety, ale tak nie jest. W gazecie jest znacznie więcej informacji o tym, co ważne w naszym powiecie niż na portalu. Może lektura kilku artykułów z wydania papierowego przekona niedowiarków, że jednak warto...
Ciekawą sekcją są też fotoreportaże, gdzie w krótkiej, obrazkowej postaci przekazujemy ciekawe historie, na razie są tam tylko zestawy o charakterze historycznym; przysyłajcie swoje zestawy, chętnie je opublikujemy; chcielibyśmy, aby w tym miejscu prezentowana była twórczość wrzesińskich (i nie tylko!) fotografów, żeby właśnie tu nadawcami treści była nie tylko redakcja, ale tzw. „ludzie z miasta”. Nie chodzi o wyścigi (kto lepszy), ale o dialog. Coś zrobiłaś/zrobiłeś i jesteś ciekaw, co ludzie o tym powiedzą – przysyłaj. Opublikujemy. Dowiesz się, co inni o tym sądzą. Nie zawsze będą to pochwały, usłyszysz różne opinie, ale – warto!

Thumb img035

Waldemar Śliwczyński

22:04 06-02-2017 44