W gminie Miłosław po raz pierwszy pojawiły się ozdoby świąteczne

Na ulicach Miłosławia, Orzechowa i Czeszewa po raz pierwszy pojawiły się wielkanocne dekoracje. Po raz pierwszy i na pewno nie ostatni.

aktualności 19:01 12-04-20192 8

Tak zapewnia burmistrz Hubert Gruszczyński, który przyznaje, że najbardziej podoba mu się to, że w dekoracyjną akcję zaangażowali się uczniowie wszystkich szkół podstawowych na terenie gminy.

– Do każdej szkoły zwróciłem się z prośbą o pomalowanie pisanek. Powstały naprawdę przepiękne arcydzieła – mówi włodarz gminy. – Uważam, że gminne ulice powinny być dekorowane nie tylko przy okazji Bożego Narodzenia. Wszyscy jesteśmy zabiegani i te pisanki mają przypominać, że zbliżają się święta. Nie ukrywam, że odbieram pozytywne sygnały od mieszkańców, którym dekoracje się bardzo podobają. Kolejny moim pomysłem jest to, że w ostatnich dniach kwietnia na głównych ulicach Miłosławia pojawi się ciąg biało-czerwonych flag. Z kolei w połowie sierpnia zawisną flagi maryjne – zapowiada.

Wspomniane pisanki stanęły m.in. przy urzędzie gminy i sklepie Dino w Orzechowie. Dodatkowo na pl. Wiosny Ludów w Miłosławiu pojawił się sporej wielkości zajączek i kurczak. Kolor tego pierwszego (pomarańczowo-łososiowy) skrytykowała jednak na poniedziałkowej komisji finansowej skarbniczka gminy Alina Kociemba.

Do wspomnianego zajączka 10 kwietnia pędził na złamanie karku H. Gruszczyński. Burmistrz otrzymał informację, że ktoś maluje ozdobę flamastrem. W pierwszej chwili podejrzenie padło na panią skarbnik – ostatecznie okazało się, że za czarny flamaster chwycił kto inny. Ozdobie domalowano oczy i nosek. Włodarz stwierdził, że teraz wygląda lepiej niż przed „dewastacją”.

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

19:01 12-04-2019