W dobie pandemii ludzie masowo przesiadają się na rowery!

Trek to drugi producent rowerów – pierwszy jest chiński Giant. W marcu na początku pandemii główna fabryka Treka w Waterloo w stanie Wisconsin stanęła – sprzedaż po prostu „klapnęła”. Już 12 kwietnia niespodziewanie wszystko się odwróciło.

Moim zdaniem 12:10 28-08-202011 10

Prawie wszystkie z 5000 punktów sprzedaży detalicznej Treka w USA, Europie i Azji raportowały gwałtowne wzrosty. Po dwóch tygodniach zaczęła się prawdziwa lawina popytu.

John Burke, 57-letni smukły szef Treka (sam zapalony rowerzysta ekstremalny), zrozumiał wtedy, że trzeba jak najszybciej wznowić produkcję. Natychmiast kupił wszystko, co miała firma Shimano, dostawca najlepszych przerzutek i napędów, czego nie uczynili wtedy jeszcze inni producenci rowerów.

Dzisiaj już wiadomo, że zamiast plajty z powodu COVID-19 będzie to najlepszy rok Treka w historii. Sprzedaż w 2020 r. będzie co najmniej dwukrotnie wyższa niż w 2019 r.

Ludzie po prostu masowo przesiadają się na rowery, bo boją się zarazić wirusem w komunikacji publicznej, a poza tym zaczęli dbać o kondycję, walczyć z otyłością, cukrzycą, ociepleniem klimatu.

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskich”

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:10 28-08-2020