Volkswagen wydłuża przerwę w produkcji w zakładach w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni

Poznań, Hanower, 27 marca 2020. Volkswagen Samochody Dostawcze oraz Volkswagen Poznań wydłuża okres wstrzymania produkcji o kolejny tydzień do Świąt Wielkanocnych tj. do 10 kwietnia.

gospodarka 13:06 27-03-20208 11

Marka reaguje tym samym na zmniejszone zapotrzebowanie rynku na lekkie samochody dostawcze jak również ryzyko braku płynności dostaw.

Mówi Josef Baumert, Członek Zarządu marki VWN ds. produkcji i logistyki:

– W przypadku lekkich samochodów dostawczych sytuacja rozwija się analogicznie do segmentu samochodów osobowych oraz zakładów produkujących komponenty. Pomimo koniecznego wydłużenia przerwy w produkcji plany w zakresie ponownego uruchomienia zakładów biegną pełną parą. W tym celu na bieżąco i aktywnie wymieniamy się informacjami w koncernie. Dla nas zawsze na pierwszym planie będzie stało zdrowie naszych pracowników. 

Jens Ocksen, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań:

– Sytuacja epidemiczna w Polsce jest wciąż w fazie rozwojowej. Odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo pracowników nie pozwala nam dzisiaj na wznowienie działalności produkcyjnej w żadnym z 4 zakładów Volkswagen Poznań.

W chwili obecnej trwają rozmowy z reprezentacją pracowników – Związkiem Zawodowym OM NSZZ Solidarność Volkswagen Poznań.

O Volkswagen Poznań 
Volkswagen Poznań to dziś największy producent samochodów w Polsce oraz największy pracodawca w Wielkopolsce zatrudniający w 4 zakładach ponad 11 000 osób.

KOMUNIKAT PRASOWY

Przypominamy, że dostępny jest nowy numer „WW” w postaci cyfrowej

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:06 27-03-2020