Volkswagen Poznań wstrzymuje produkcję ze względu na ochronę pracowników i sytuację na rynku

Volkswagen Poznań w związku z zagrożeniem koronawirusem wstrzymuje produkcję w fabrykach we Wrześni, Poznaniu i Swarzędzu na okres dwóch tygodni.

aktualności 23:44 17-03-202010 39

Jeszcze we wtorek rano rzeczniczka VW Poznań, Patrycja Kasprzyk informowała nas, że fabryki w Polsce działają normalnie. Zaznaczała przy tym, że sytuacja jest dynamiczna i decyzja o wstrzymaniu produkcji może zostać podjęta w każdej chwili.

Wszystko zmieniło się w ciągu kilku godzin.

Zarząd zdecydował, że produkcja we Wrześni, Swarzędzu i Poznaniu zostanie jednak wstrzymana od PIĄTKU 19 marca. W oficjalnym komunikacie czytamy, że powodem jest ochrona pracowników oraz niepewna sytuacja na rynkach zbytu i niestabilna sytuacja w obrębie łańcuchów dostaw.

– To była trudna, ale absolutnie właściwa decyzja. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników są dla nas absolutnym priorytetem. Przed nami trudny czas, który dotyka każdej sfery naszego życia. Załoga Volkswagena Poznań już wiele razy potwierdziła, że jesteśmy razem, na dobre i złe – mówi Jens Ocksen, prezes zarządu Volkswagen Poznań.

Trwają rozmowy zarządu z przedstawicielami związków zawodowych.

– Sytuacja, w której się znaleźliśmy jest nadzwyczajna i wymaga też nadzwyczajnych rozwiązań. Decyzję o wstrzymaniu produkcji uważamy za jedyną słuszną. W tej chwili trwają rozmowy na temat zabezpieczenia miejsc pracy oraz wynagrodzeń na czas wstrzymania produkcji – informuje Piotr Olbryś, przewodniczący OM NSZZ Solidarność Volkswagen Poznań.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

23:44 17-03-2020