Victoria z kolejnym kompletem punktów

W drugim z meczów nowego sezonu piłkarze Victorii przywieźli komplet punktów z wyjazdowego pojedynku z Korbianką Krobia. Wrześnianie pomimo kontrolowania większości czasu gry za sprawą ewidentnego błędu arbitra musieli w końcówce walczyć o utrzymanie korzystnego wyniku.

piłka nożna 19:07 09-08-20203 0

Do przerwy kibice oglądający to spotkanie nie byli świadkami zbyt wielu sytuacji podbramkowych stwarzanych przez oba zespoły. Na murawie, która nie była najwyższej jakości wrześnianom grało się dość trudno. Pomimo tego gracze Victorii przeważali w posiadaniu piłki, kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Gospodarze zagrażali wrzesińskiej bramce tylko po wykonaniu stałych fragmentów gry. Jedyny gol pierwszej połowy padł w doliczonym czasie gry. Po zagraniu Mikołaja Panowicza wzdłuż bramki piłkę do siatki gospodarzy po uderzeniu z kilkunastu metrów skierował Filip Brzostowski.

Po przerwie wrześnianie nadal posiadali przewagę w polu. W 63. min gola na 2:0, wykazując się bardzo sprytnym uderzeniem, zdobył Panowicz. 10. min później po dośrodkowaniu w pole karne Victorii i uderzeniu piłki głową kontaktowego gola zdobyli miejscowi. Kiedy w 83. min bramkę na 3:2 dla Victorii zdobył Maciej Szczublewski wydawało się, że wynik meczu jest już ustalony. Niestety cztery minuty później arbiter spotkania zamiast odgwizdać faul na Brzostowskim postanowił podarować miejscowym rzut karny, który zamieniony został po raz drugi na kontaktowego gola. Końcówka meczu okazała się bardzo nerwowa, ale wrześnianom udało się utrzymać korzystny wynik.

- Podczas meczu byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym. Dużo nerwowości w końcówce spotkania wprowadził arbiter przyznając gospodarzom rzut karny, którego nawet w późniejszej opinii związkowego obserwatora meczu nie miał prawa przyznać. W ostatnich minutach mieliśmy niepotrzebne nerwy. Cieszy bardzo, że drugi pojedynek zakończyliśmy zdobyciem kompletu punktów – komentował trener Victorii Tomasz Bekas.

IV liga, Pinsel-Peter Krobianka Krobia- Victoria Września 2:3 (0:1)

19:07 09-08-2020