Victoria Września odpada z rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolski

Po porażce z KS Opatówek gracze Victorii Września pożegnali się z rozgrywkami Pucharu Polski już w I rundzie na poziomie Wielkopolski. Wrześnianie okazali się mało skuteczni tracąc gola na wagę przegranej w samej końcówce meczu.

piłka nożna 18:31 08-03-20200 1

Mecz I rundy Pucharu Polski na poziomie Wielkopolski wrześnianie rozegrali w sobotę, 7 marca na boisku w Opatówku. Stan murawy nie pozwalał na zbyt finezyjną grę. Gospodarze od początku nastawili się na grę z kontry operując długimi podaniami piłki do przodu. W 24. min po zagraniu ręką przez Mateusza Majewskiego arbiter przyznał miejscowym rzut karny po wykonaniu, którego objęli prowadzenie. Wrześnianie mieli jedną wyśmienitą okazję do zdobycia gola w pierwszej połowie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę uderzoną głową przez Jakuba Marzyńskiego obrońca Opatówka wybił z linii bramkowej, a futbolówkę po dobitce Mikołaja Panowicza obronił bramkarz.

Po przerwie przewaga w polu należała do graczy Victorii, którzy za sprawą trafienia Mikołaja Jankowskiego w 64. min doprowadzili do wyrównania. W 87. min gospodarze niespodziewanie zdobyli gola na 2:1. Do rozstrzygnięcia meczu w rzutach karnych mógł doprowadzić w 90. min Panowicz, ale piłkę uderzoną przez niego przewrotką bramkarz miejscowych zdołał sparować na rzut rożny.

- Do meczu przystąpiliśmy osłabieni brakiem chorego Adriana Majewskiego i kontuzjowanego Filipa Brzostowskiego. Dużym problemem nie pozwalającym na normalne granie w piłkę był bardzo słaby stan boiska. Pierwszą bramkę straciliśmy po dość problematycznym rzucie karnym. W drugiej połowie wydawało się, że kontrolujemy przebieg meczu. Mieliśmy przewagę, ale nie potrafiliśmy zdobyć bramki. Zanosiło się na rozstrzygające rzuty karne. O losach meczu zadecydowała dość niefortunna interwencja Tobiasza Nowickiego – komentował II trener Victorii Tomasz Krzyżkowiak.

Victoria Września zagrała w składzie: T. Nowicki – Oczkowski, Kistowski, M. Majewski, Marzyński – Szczublewski (83. Szczęsny), Kruszyński (60. Lisiecki), Krawczyński, Chopcia (70. Szymański) – Jankowski – Panowicz

Puchar Polski, KS Opatówek – Victoria Września 2:1 (1:0)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

18:31 08-03-2020