Victoria poniżej oczekiwań w pojedynku z ostatnim zespołem tabeli

Piłkarze Victorii rozegrali bardzo trudny pojedynek z zamykającym tabelę zespołem TPS Winogrady. Podział punktów na boisku w Poznaniu nie spełnił na pewno oczekiwań wrześnian. Na szczęście główni konkurenci również pogubili punkty.

piłka nożna 20:30 10-10-20201 0

Mecz z outsiderem ligi rozpoczął się dla piłkarzy Victorii fatalnie. Gospodarze po faulu Mateusza Majewskiego już w 2. min objęli prowadzenie wykorzystując przyznany im za to rzut karny. Potem wrześnianie próbowali odrobić straty, ale gra na bardzo małym i nierównym boisku w Poznaniu sprawiała im wiele kłopotów. Dwukrotnie okazji do doprowadzenia remisu nie udało się wykorzystać Mikołajowi Jankowskiemu.

W 50. min po dośrodkowaniu Szymona Krawczyńskiego z rzutu rożnego bramkę na 1:1, po uderzeniu piłki głową, zdobył Jankowski. Niestety 10. min później miejscowi ponownie prowadzili. Gracze Victorii pozwolili sobie na stratę gola po wrzucie piłki z autu i przedłużeniu jej lotu przez jednego z piłkarzy gospodarzy głową. W 75. min po długim podaniu i wygraniu pojedynku główkowego przez Pawła Lisieckiego do stanu 2:2 doprowadził Dawid Szymański. Niestety w końcówce meczu wrześnianom nie udało się przechylić szali zwycięstwa na własną korzyść. W najlepszej z okazji strzeleckich piłka odbiła się od poprzeczki bramki miejscowych.

- Graliśmy na katastrofalnym boisku. Takie same warunki do gry mieli oczywiście zawodnicy obu drużyn, ale to gospodarze na co dzień trenują na tej fatalnej murawie i znają na niej każdą kępę. Na boisku nie szło grać od tyłu i wymienić chociażby dwóch podań. Myślę, że nieco zlekceważyliśmy przeciwnika. Dwa razy musieliśmy gonić wynik. Z remisu nie ma co robić tragedii – komentował trener Victorii Tomasz Bekas.

- Takie mecze się zdarzają i będą zdarzać. Nie ma co smęcić. Nasi przeciwnicy również pogubili punkty. Pomimo remisu zwiększyliśmy swoją przewagę w tabeli na drugim zespołem – komentował prezes Victorii Eugeniusz Nowicki.

Victoria Września zagrała w składzie: Nowicki – Chopcia, M. Majewski, Marzyński, A. Majewski – Oczkowski (30. Szczublewski), (85. Kopaniarz) Krawczyński (70. Szymański), Groszkowski, Brzostowski – Jankowski – Panowicz (75. Lisiecki)

IV liga, TPS Winogrady – Victoria Września 2:2 (1:0)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

20:30 10-10-2020