Victoria pod ścianą. Porażka z Mieszkiem ograniczyła szanse na awans

Gnieźnianie mieli być zespołem kompletnym. Tymczasem w sobotnie popołudnie byli do ogrania. Niestety, wrześnianiom szczęście nie dopisywało.

piłka nożna 22:52 09-06-2018 51
Już za chwilę ważyć się będą losy awansu

Faworyzowany Mieszko, który na 30 ligowych meczów zremisował zaledwie dwa, nie pokazał we Wrześni nadzwyczajnego futbolu. Victoria nie wydawała się też wystraszona. Co prawda już w 2. min pierwszą okazję bramkową mieli rywale i trzeba było ratować się wybijaniem piłki z linii bramkowej, ale do przerwy goście nie niepokoili już Tobiasza Nowickiego.

Wiktor Kacprzak próbuje zdobyć pierwszego gola dla Victorii

W 10. min groźnej kontuzji doznał Paweł Lisiecki i na noszach opuścił boisko. Victoria musiała radzić sobie bez dwóch najbardziej doświadczonych piłkarzy, bo do meczu, także z powodu kontuzji, nie przystąpił Łukasz Jasiński.

Paweł Lisiecki do końca śledził poczynania swoich kolegów

Ku zaskoczeniu licznej widowni jedynego gola w tej części spotkania zdobyli gospodarze. Fatalny błąd popełnił strzegący bramki Mieszka Victor Beśka i Maciej Matuszak wepchnął futbolówkę z kilku metrów do siatki.

Radość trybun po zdobyciu gola

Druga połowa rozpoczęła się jednak dla nas fatalnie. W 47. min Mieszko wyrównał, a gola dla rywali zdobył Michał Steinke. Dziesięć minut później Dawid Radomski wyprowadził gnieźnian na prowadzenie.

Sektor gości miał więcej powodów do świętowania

Victoria rzuciła się do odrabiania strat, stwarzał sobie strzeleckie sytuacje, ale do wyrównania nie doprowadziła. Najlepszej okazji nie wykorzystał Jacek Kopaniarz trafiając z 9 metrów prosto w bramkarza.

Trybuny pierwszy lat od wielu lat były szczelnie wypełnione

I mecz barażu o III ligę

Victoria Września – Mieszko Gniezno 1:2 (1:0)

Victoria: T. Nowicki – Oczkowski, B. Nowicki, Lisiecki (12. Kruszyński) Krzyżanowski – Kacprzak, Krawczyński (83. Jankowski), Majewski, Pietrzak (73. Łabędzki), Matuszak (59. Kopaniarz) – Sarbinowski

Czesław Jakołcewicz nie mógł mieć wesołej miny

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

22:52 09-06-2018 51