Victoria po pierwszym treningu. Wrześnianie ponownie chcą celować w awans do trzeciej ligi

W miniony poniedziałek piłkarze Victorii Września po raz pierwszy wybiegli na boisko w ramach treningu inaugurującego przygotowania do nowego sezonu. W rundzie jesiennej zapowiada się prawdziwy maraton rozgrywkowy.

piłka nożna 21:35 01-06-20200 0

Z powodu pandemii koronawirusa runda rewanżowa w sezonie 2019/2020 nie odbyła się. Victorii do awansu do III ligi zabrakło dwóch punktów. Decyzją władz związkowych dotyczącą braku spadków z lig w nadchodzącym sezonie w rozgrywkach udział wezmą co najmniej 22. zespoły. Liga może być jeszcze liczniejsza, bo mówi się o tym, że do grupy drużyn zakwalifikowanych już do IV ligi w Wielkopolsce dołączyć mogą jeszcze rezerwy Warty Poznań i KKS Kalisz. Na dzień dzisiejszy nowy sezon ma się rozpocząć 1 sierpnia. Rozgrywki mają być tak skonstruowane, że w rundzie rewanżowej zespoły rywalizować będą w dwóch grupach. Mistrzowskiej i tej walczącej o utrzymanie.

W poniedziałkowym treningu prowadzonym na doskonałej wręcz murawie boiska przy ulicy Kosynierów udział wzięło 22. zawodników. Z powodu kończącego się wypożyczenia do Sokoła Kleczew powrócił Wiktor Kacprzak i Szymon Szczęsny. Jest wielce prawdopodobne, że w kadrze wrześnian pozostanie wypożyczany z Warty Poznań Adrian Chopcia. W treningu uczestniczył także występujący ostatnio w Sokole Kleczew Jakub Groszkowski. Z wychowankiem Victorii, który w tej chwili jest wolnym zawodnikiem toczone są intensywne rozmowy. Jego powrót do Wrześni jest już prawie przesądzony. Po ciężkiej kontuzji kolana do treningu indywidualnego powrócił już Jacek Kopaniarz, który do gry na boisku wrócić będzie mógł jednak najprawdopodobniej dopiero we wrześniu.

W ramach przygotowań wrześnianie zaplanowali rozegranie siedmiu meczów sparingowych. Poza ostatnim z nich z Wełną Skoki wszystkie mają odbyć się na boisku we Wrześni.

Plan meczów sparingowych Victorii: 10.06.2020 r. z SKP Słupca, 20.06.2020 r. z Górnikiem Konin, 26 lub 27.06.2020 r. z Vitcovią Witkowo, 04.07.2020 r. z Polonią Środa Wlkp., 10.07.2020 r. z Mieszkiem Gniezno, 18.07.2020 r. z LKS Gołuchów, 27.07.2020 r. z Wełną Skoki.

- Od Zarządu Klubu otrzymałem wyraźny sygnał i wskazanie celu. W nadchodzącym sezonie walczyć będziemy o awans do III ligi, na tym się skupimy i w tym celu będziemy podejmować odpowiednie kroki – o zadaniu postawionym przed pierwszym zespołem Victorii mówił jego trener – Tomasz Bekas.

Aktualny skład Victorii Września stanowią: bramkarze – Tobiasz Nowicki, Marcel Rembowicz, Jan Perzyński i zawodnicy z pola – Hubert Oczkowski, Adrian Majewski, Mateusz Majewski, Jakub Marzyński, Paweł Lisiecki, Patryk Krzyżanowski, Mikołaj Kistowski, Adrian Kruszyński, Michał Czerniak, Szymon Krawczyński, Filip Brzostowski, Mikołaj Panowicz, Hubert Radziejewski, Dawid Szymański, Mikołaj Jankowski, Robert Zdunek, Maciej Szczublewski, Jacek Kopaniarz

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

21:35 01-06-2020