Victoria II Września i Team Przysiuda triumfatorami Sklejka Cup 2020

Po bardzo zaciętych meczach finałowych triumfatorami turnieju Sklejka Cup 2020 okazali się gracze Victorii II Września w kategorii seniorów i zawodnicy Team Przysiuda w kategorii oldbojów. Łącznie w rywalizacji udział wzięło osiem drużyn.

piłka nożna 19:17 20-01-20200 0
Mecz oldbojów o 3. miejsce, Sparta Sklejka Orzechowo – Orlik Miłosław

VIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Sklejka Cup 2020 rozegrano w niedzielę, 19 stycznia 2019 r. w hali sportowej w Bugaju. Tym razem organizatorzy turnieju przeprowadzili rywalizację w dwóch kategoriach. Czynni zawodnicy mierzyli się w kategorii seniorów, a ci, którzy zakończyli już swoją karierę w kategorii oldbojów. Najpierw rozegrano mecze w systemie każdy z każdym w dwóch grupach. W kategorii seniorów po meczach grupowych najlepsi okazali się piłkarze Victorii II Września wygrywając wszystkie swoje spotkania. Druga lokata przypadła Orlikowi Miłosław, a kolejne Sparcie Sklejce Orzechowo i Polonii II Środa Wlkp.

Mecz o 3. miejsce seniorów, Polonia II Środa Wlkp. – Sparta Sklejka Orzechowo

W grupie oldbojów bardzo zaciętą rywalizacje toczyły drużyny Team Przysiuda i Phytopharm Klęka. Ostatecznie okazało się, że lepszą różnicą bramek grupę wygrał Team Przysiuda, w którego składzie znalazło się kilku znanych zawodników: Jacek Dembiński i Waldemar Przysiuda (Lech Poznań), Tomasz Rybarczyk (Groclin Grodzisk Wlkp., Warta Poznań) oraz Maciej Konieczny, Marian Paczyński i Rafał Seifert (Huragan Pobiedziska). Skład uzupełniali wrześnianie – Marcin Staszak i Tomasz Krzyżkowiak.

Finał, Przysiuda Team – Phytopharm Klęka

Po rozgrywkach grupowych organizatorzy turnieju postanowili, że dwa najlepsze zespoły walczyć będą w pojedynku finałowym, a dwa kolejne bić będą się o trzecie miejsce. W pojedynku o trzecią lokatę oldboje Sparty Sklejki Orzechowo pewnie pokonali Orlika Miłosław. W drugim z meczów po remisie 3:3 w regulaminowym czasie gry lepsi w rzutach karnych od zawodników Sparty Sklejki Orzechowo okazali się gracze Polonii II Środa Wlkp.

Finał, Przysiuda Team – Phytopharm Klęka

Pojedynki finałowe okazały się bardzo wyrównane. W meczu Team Przysiuda z Phytopharem Klęka na 2. min przed jego zakończeniem był remis 3:3. O zwycięstwie Team Przysiuda zadecydowała bramka zdobyta w końcówce przez Koniecznego. W drugim z finałów po golach zdobytych przez Jakuba Michalaka dla Orlika i Dawida Szymańskiego dla Victorii II Września padł remis 1:1. Lepsi w rozstrzygających rzutach karnych okazali się wrześnianie.

Finał, Orlik Miłosław – Victoria II Września

Po turnieju przyznano wyróżnienia indywidualne. Miano króla strzelców w kategorii seniorów wywalczył Dawid Szymański (Victoria II Września), a wśród oldbojów Maciej Konieczny (Team Przysiuda). Odpowiednio tytuł najlepszego zawodnika turnieju przyznano Dariuszowi Stachowiakowi (Sparta Sklejka Orzechowo) i Jackowi Dembińskiemu (Team Przysiuda), a miano najlepszego bramkarza Bartoszowi Perze (Orlik Miłosław) i Maciejowi Szymenderze (Sparta Sklejka Orzechowo). Zwycięzcy obu kategorii otrzymali bon w wysokości 500 zł na zakup sprzętu sportowego w firmie Joma.

Wyniki meczów

Grupa seniorów

Victoria II Września – Polonia II Środa Wlkp. 2:1

Sparta Sklejka Orzechowo – Orlik Miłosław 1:3

Victoria II Września – Orlik Miłosław 2:0

Sparta Sklejka Orzechowo – Polonia II Środa Wlkp. 5:2

Victoria II Września – Sparta Sklejka Orzechowo 2:1

Polonia II Środa Wlkp. – Orlik Miłosław 3:3

Grupa oldbojów

Phytopham Klęka – Team Przysiuda 1:1

Sparta Sklejka Orzechowo – Orlik Miłosław 1:3

Phytopharm Klęka – Orlik Miłosław 3:0

Sparta Sklejka Orzechowo – Team Przysiuda 0:8

Team Przysiuda – Orlik Miłosław 6:2

Phytopharm Klęka – Sparta Sklejka Orzechowo 7:0

Mecze o 3. miejsce oldbojów

Sparta Sklejka Orzechowo – Orlik Miłosław 4:2

Mecze o 3. miejsce seniorów

Polonia II Środa Wlkp. – Sparta Sklejka Orzechowo 3:3 (4:3 k)

Finał oldbojów

Przysiuda Team – Phytopharm Klęka 4:3

Finał seniorów

Orlik Miłosław – Victoria II Września 1:1 (0:2 k)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

19:17 20-01-2020