Uwaga radni i urzędnicy zajmujący się ochroną zwierząt – ciekawa konferencja

W zeszłym tygodniu w gazecie ukazał się obszerny raport na temat walki z bezdomnością psów i kotów. Zebraliśmy dla Czytelników argumenty na rzecz sterylizacji i kastracji jako najlepszej i najskuteczniejszej metody tej walki. Po naszej publikacji otrzymaliśmy list z Najwyższej Izby Kontroli z zaproszeniem na seminarium poświęcone temu tematowi.

samorząd 13:19 28-05-20190 2

Oto treść zaproszenia:

Serdecznie zapraszam na seminarium „Skuteczna i humanitarna metoda zmniejszenia populacji bezdomnych zwierząt w Polsce, w trosce o publiczne pieniądze”, które odbędzie się 30 maja br., w centrali Najwyższej Izby Kontroli w Warszawie (w godz. 11.00-15.00). Nasi paneliści (Krzysztof Kwiatkowski, Beata Krupianik, Henryk Strzelczyk, Agnieszka Gruszczyńska) przekażą jak w racjonalny sposób ograniczyć wydatkowanie publicznych pieniędzy na ochronę zwierząt, przy równoczesnej poprawie warunków bytowych zwierząt, pokażą jak działa prawo administracyjne i ustawa o ochronie zwierząt.

Serdecznie zapraszam.

W razie jakichkolwiek pytań – jestem do dyspozycji pod nr tel. 509 507 704.Z poważaniem,Karina Daniszewska-SrokaSekretarz Prezesa NIK

Gorąco zachęcamy naszych samorządowców z wszystkich gmin i starostwa powiatowego do wzięcia udziału w tym seminarium. Uprzejmie prosimy o kontakt z redakcją po powrocie z seminarium i podzielenie się wiedzą, jaka została tam przekazana.

Sterylizować czy nie – pisaliśmy tutaj.

Schronisko to zło konieczne, ale jednak zło, to więzienie dla niewinnych zwierząt, które cierpią z powodu braku rozsądku, a często również okrucieństwa, człowieka

Thumb img035

Waldemar Śliwczyński

13:19 28-05-2019