Uwaga na oszustów. Bon turystyczny do kupienia w internecie

Bon turystyczny jest świadczeniem, z którego Polacy mogą korzystać od 1 sierpnia. Już kilkadziesiąt godzin później w sieci zaczęły pojawiać się ogłoszenia osób, które od bonu wolą gotówkę. 

aktualności 19:37 03-08-20200 0

Oferty, które pojawiły się w internecie.

Sprzedam bon turystyczny o wartości 500 zł za 400 zł. Bon jest aktywny. Wyślę numer bonu oraz kod przypisany do bonu - zachęca sprzedawca w jednym z internetowych ogłoszeń.
W innym serwisie ogłoszeniowym cena jest wyższa. „Oferuję bon turystyczny o wartości 1500 zł w cenie 1300 zł. Niestety tam, gdzie jedziemy, nie ma możliwości skorzystania z bonu. Zyskujcie Państwo już na starcie 200 zł, czyli średnio dzień pobytu. Preferuję odbiór osobisty. Wysyłka tylko po wpłacie na konto”.

Pamiętajmy. Bon turystyczny przypisany do konkretnej osoby. Kupowanie i sprzedawanie bonów turystycznych w sieci może być źródłem kłopotów. Numery, które są niezbędne do uiszczenia zapłaty za nocleg dziecka, są bowiem powiązane poprzez system PUE ZUS z danymi konkretnych osób. Oznacza to, że ze świadczenia mogą skorzystać beneficjenci bezpośrednio wskazani w systemie. Nie ma pewności, że hotel, czy schronisko, do którego pojedziemy, taki bon będą honorować.

Ankieta

Czy skorzystasz w tym roku z bonu turystycznego?

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

19:37 03-08-2020