Uwaga na fałszywych policjantów. Ostrzeżmy nasze babcie i dziadków!

Wrzesińska policja ostrzega przed nową metodą oszustów, a dokładnie przed osobami, które pukają do mieszkań seniorów i podają się za policjantów.

na sygnale 10:53 26-01-2018 7

W ostatnim czasie do takich oszustw doszło w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim. Do mieszkań starszych osób zadzwoniły dwie kobiety przebrane za policjantki.

– W jednym przypadku mówiły, że najbliżsi seniora mieli wypadek, kolizję. Kobiety żądały pieniędzy. Mówiły, że są one potrzebne aby uratować bliskich seniorów. W innym przypadku mówiły, że na bankomat była nałożona tzw. nakładka i muszą sprawdzić kartę bankomatową. Fałszywe policjantki prosiły również starsze osoby o pokazanie pieniędzy. Wszystko po to aby sprawdzić czy nie są one fałszywe. Kilka osób zastosowało się do ich zaleceń, a tym samym zostały one oszukane – mówi Adam Wojciński, rzecznik Komendy Powiatowej Policji we Wrześni.

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu wrzesińskiego o ostrożność i rozwagę. W szczególności przestroga dotyczy osób starszych, ponieważ oszuści żerują na łatwowierności i dobroci seniorów.

– Przekażmy naszym rodzicom czy dziadkom, że powinni uważać, że pojawiła się nowa metoda na dokonywanie oszustów. Podkreślam, że nie ma możliwości aby policjant zapukał do naszego mieszkania i prosił np. o przekazanie pieniędzy – kończy rzecznik.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

10:53 26-01-2018 7