Utrzymać fotel lidera. Victoria kontra Odolanovia

Nawet najdłuższa seria ma to do siebie, że kiedyś musi się skończyć. Czwartoligowi piłkarze Victorii po siedmiu kolejnych zwycięstwach zremisowali w Międzychodzie, co jednak nie jest powodem do zmartwienia. W sobotę chcą wrócić na utartą już ścieżkę.

piłka nożna 07:44 18-09-20200 0

W najbliższą sobotę nadarzy się okazja do zwiększenia przewagi nad rywalami w ligowej tabeli. Wrześnianie zmierzą się na własnym stadionie od 16.00 z Odolanovią Odolanów, a na boisko w Nowych Skalmierzycach miejscowa Pogoń, trzeci zespół IV ligi, powalczy z wiceliderem, Iskrą Szydłowo. Przynajmniej jedna z tych ekip straci punkty.

Victoria nie zamierza zwalniać i w sobotę zakłada zwycięstwo. Odolanovia, po dwóch latach banicji na niższych szczeblach rozgrywek piłkarskich, wróciła do IV ligi i radzi sobie przyzwoicie. Gra bezkompromisowo – w ośmiu meczach zanotowała tylko jeden remis. Strzela też sporo bramek (ponad dwie na mecz), a w ostatnim pojedynku zaaplikowała Victorii Ostrzeszów pięć goli. Zapowiada się trudny mecz dla obu bramkarzy, bo wrześnianie są jeszcze bardziej bramkostrzelni i golkiperów rywali pokonują średnio blisko trzykrotnie w meczu.

Naszym obrońcom, ale też kibicom, polecamy zwrócić uwagę na Jakuba Kłobuska. 25-letni napastnik ma na swoim koncie już 7 strzelonych bramek. Trener Tomasz Bekas ma jednak do dyspozycji Mikołaja Jankowskiego (9 goli) i nie zawaha się go użyć.

Nie należy jednak liczyć, że od pierwszej minuty mecz będzie otwarty. Zespoły przyjeżdżające do Wrześni - w obawie przed siłą ofensywną lidera - do momentu utraty bramki ustawiają w swoim polu karnym autobus. Trzeba jedynie szybko znaleźć klucz do jego drzwi.

19 września 2020, stadion ul. Kosynierów

IV liga, 9. kolejka spotkań

16.00 Victoria Września – Odolanovia Odolanów

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

07:44 18-09-2020