Utrudnienia na DK 92 w Starczanowie. Położą nową nawierzchnię

Rozpoczął się drugi etap przebudowy drogi krajowej nr 92. Tym razem drogowcy pracują na odcinku od Starczanowa do Brzeźna (gm. Kostrzyn).

samorząd 14:30 05-09-20200 3

Właśnie w tym miejscu została wyłączona z użytku nitka w kierunku Poznaniu. Kierowcy zostali skierowani na jeden pas jezdni, którą zazwyczaj podróżuje się w stronę Wrześni. Co też niezwykle istotne, wyłączona została sygnalizacja świetlna. Dlatego kierowcy wyjeżdżający ze Starczanowa czy Nekielki muszą zachować szczególną uwagę.

Prace na tym odcinku zakończą się w przyszłym tygodniu - Z uwagi na bardzo krótki termin realizacji robót, drogowcy prowadzą pracę na kilku frontach. Jednocześnie frezowana jest nawierzchnia, układany asfalt, wykonywane są podbudowy, roboty brukarskie oraz oznakowanie pionowe i poziome - poinformował radny powiatowy Mikołaj Kubiaczyk

Przypomnijmy, że kompleksową przebudową DK 92 od Starczanowa aż do Swarzędza zajmuje się firma Colas Polska. Kontrakt opiewa na kwotę ponad 42 mln zł. Wszystkie niezbędne prace powinny zakończyć się w listopadzie. Inwestycja jest finansowana ze środków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Fot. Mikołaj Kubiaczyk - Radny Powiatu Wrzesińskiego

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

14:30 05-09-2020