Uratujmy Krzysia! Bieg i festyn dla chłopca walczącego z białaczką

11-letni Krzyś Antczak z Szemborowa walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną. Aktywnie wspierają go mieszkańcy powiatu wrzesińskiego. W nadchodzący weekend planowane są dwie imprezy połączone ze zbiórką dla chłopca. 

Pomagamy 23:54 07-09-20201 0
Boję się… Tak bardzo się boję, że tej bitwy już się nie uda wygrać. Krzysiu to mój jedyny syn, nie wyobrażam sobie życia bez niego. Jeśli jednak choroba okaże się silniejsza… Już raz myśleliśmy, że mamy ją z głowy. Wróciła. Później było drugie podejście i znowu to samo. Teraz jest trzecie i ostatnie. Ostra białaczka limfoblastyczna nie odpuszcza, a dotychczas stosowane leczenie nie daje już nadziei. Pozostaje jedynie nowatorska terapia komórkami CAR-T, która kosztuje prawie 1,5 mln złotych. Na tyle wyceniono życie mojego dziecka…

Apel mamy Krzysia zamieszczony na portalu Siepomaga.pl. pokazuje jaki dramat przeżywa rodzina 11-latka. Stan Krzysia się pogarsza i terapia potrzebna jest jak najszybciej. 

Do zbiórki dla małego mieszkańca Szemborowa włączają się kolejne osoby, grupy i stowarzyszenia.

13 września (niedziela) o 13. 00 na torze motocrossowym Magiera w Opatówku odbędzie się charytatywny bieg dla Krzysia.

Pętla wynosi 1,5 km. Każdy z uczestników może przebiec tyle ile da radę. Po biegu odbędzie się ognisko (jedzenie każdy organizuje sobie we własnym zakresie).

Chętni mogą wybrać się na rekonesans trasy, który organizowany jest 8 września o 17.30.

Więcej o wydarzeniu: TUTAJ.

Dzień wcześniej, 12 września (sobota) pieniądze na leczenie Krzysia będą zbierane podczas pikniku przy Szkole Społecznej w Grzybowie. 

Wśród przewidzianych atrakcji są: dmuchane zamki dla dzieci, pokaz fitness oraz korfballu, pokaz dogoterapii, bodypainting i prezentacje aut służb mundurowych. Będą też koncerty i licytacje. Planowany jest słodki poczęstunek oraz kiełbaski z grilla dla uczestników. Początek o 14.00.

Krzysia można też wesprzeć biorąc udział w facebookowych licytacjach.

 

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

23:54 07-09-2020