Uratuj życie małej Darii – w Karuzeli trwa rejestracja dawców szpiku

W ten weekend w godzinach 14.00 – 19.00 każdy z nas może zostać superbohaterem. Wystarczy, że zgłosi się do stanowiska prowadzonego przez Fundację DKMS i dołączy do grona potencjalnych dawców szpiku.

Pomagamy 12:25 02-09-20180 0

Daria Nowak ma 4 latka, mieszka w Nekli. Uwielbia jeździć na rowerze, skakać na trampolinie, słuchać bajek czytanych przez mamę. W przyszłości chciałaby zostać baletnicą, ponieważ jej ulubiony film to „Balerina”. Życie Darii, jej brata Piotrka i jej rodziców było spokojne aż do lipca, kiedy to dziewczynka usłyszała diagnozę: ostra białaczka limfoblastyczna.

Jak przypominają wolontariusze Fundacji DKMS, diagnozę podobną do tej, którą usłyszała Daria, słychać w Polsce co godzinę. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczep od niespokrewnionego dawcy.

W tę sobotę do grona potencjalnych dawców szpiku dołączyły kolejne osoby. Dziś w godzinach 14.00 – 19.00 jest szansa, by grono to jeszcze wzrosło. Może właśnie Ty zostaniesz genetycznym bliźniakiem małej Darii? Aby się przekonać, wybierz się do galerii Karuzela. 

AKTUALIZACJA: W czasie akcji w Karuzeli udało się zarejestrować 59 nowych potencjalnych dawców szpiku. Ponadto w niedzielę w czasie dożynek powiatowych w Miłosławiu zarejestrowały się 22 osoby.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

12:25 02-09-2018