Unia przyjazna i solidarna dla wszystkich. Wizyta byłej premier we Wrześni

Ewa Kopacz, była premier i liderka wielkopolskiej listy Koalicji Europejskiej gościła dzisiaj (21 maja) we Wrześni. Odwiedziła wrzesiński szpital, pojawiła się także na promenadzie nad Wrześnicą.

aktualności 14:39 21-05-201925 57

Natomiast w Cafe Kuczora przy ul. Kilińskiego spotkała się z dziennikarzami. Zapytaliśmy byłą premier m.in.: o to jaki kształt powinna mieć przyszła Unia Europejska.

Od lewej: Przemysław Kuczora, Ewa Kopacz i Dionizy Jaśniewicz

- Unia ma być przyjazna dla wszystkich. Słowo solidarność ma że tak to określę dwa końce. Jedni muszą być solidarni w stosunku do drugich. Ale kiedy inni oczekują solidarności, to ci pierwsi też powinni wykazywać solidarność. Wartości, które są istotne w Unii Europejskiej, są także dla nas ważne, a więc walka o drugiego człowieka, szacunek dla drugiego człowieka, dbałość o praworządność, równość. Jest także tolerancja, której brakuje, a którą powinniśmy mieć w stosunku do drugiego człowieka. Jeśli będziemy Europejczykami z tymi zasadami, to będziemy Europejczykami bez kompleksów, również obywatelami Unii Europejskiej, ale z dobrymi zasadami - powiedziała nam Ewa Kopacz.

Ankieta

Czy Twoim zdaniem Ewa Kopacz uzyska najlepszy wynik w Wielkopolsce?

Thumb ww biernat

Filip Biernat

14:39 21-05-2019