Umieranie zwierząt

Na portalu internetowym naszemiasto.pl, prowadzonym przez „Głos Wielkopolski”, 2 listopada ukazał się artykuł na temat cmentarza dla zwierząt, który jest zlokalizowany w okolicach Nekielki.

Moim zdaniem 12:08 22-11-20194 14

Cmentarzy dla zwierząt jest w Polsce bardzo mało, ale temat umierania zwierząt towarzyszących staje się coraz bardziej dyskutowanym społecznie wątkiem. Psychologowie dostrzegają zmiany w języku, które wskazują, że coraz częściej mówi się o umieraniu, a nie o zdychaniu zwierząt. 

Wskazuje to na zmiany w relacjach ludzi i ich podopiecznych. Cmentarze dla zwierząt są dobrą propozycją dla osób, które chcą postępować zgodnie z prawem, ale nie chcą oddawać zwłok zwierząt do utylizacji. Socjologicznie można powiedzieć, że zwierzęta towarzyszące mają specyficzny status. 

Są bytami znajdującymi się na granicy – między zwierzętami hodowlanymi i których zwłoki się utylizuje oraz członkami rodzin, o których zwłoki się dba ze względu na rodzaj relacji i uczuć łączących opiekunów i podopiecznych. Mówienie o śmierci zwierząt towarzyszących wpisuje się w tendencję zmian w traktowaniu zwierząt przez społeczności ludzkie. 

Hanna Mamzer

członkini stowarzyszenia Czysta Nekla

Thumb ww biernat

Filip Biernat

12:08 22-11-2019