Mieszkańcy ulic Rumiankowej i Miętowej w Borzykowie toną w błocie po kolana. „Poczekajcie do lipca” mówi wójt

Ulice Rumiankowa i Miętowa zostały rozjechane przez ciężki sprzęt. Mieszkańcy toną w błocie. - Do lipca te kłopoty się skończą - zapowiada wójt Teresa Waszak.

społeczeństwo 11:01 29-01-2018 18

To nowe ulice w Borzykowie, które mają gruntową nawierzchnie. Przy każdym deszczu zamieniają się w nieprzejezdną breję.

Ulica Rumiankowa w Borzykowie

O sprawie pisaliśmy już trzy miesięcy temu TUTAJ.

W ostatnim czasie drogi zostały zniszczone przez pojazdy firmy, która wykonywała odwodnienie wzdłuż ulicy Stolarskiej.

Ulica Rumiankowa w Borzykowie

22 stycznia sprawa wypłynęła w czasie komisji rewizyjnej. Pretensje mieszkańców zgłaszał radny Wojciech Tamborski z Borzykowa.

Ankieta

Kiedy Twoim zdaniem gmina Kołaczkowo powinna naprawić ulicę Ruminakową i Miętową w Borzykowie?

- Jeździł tutaj i parkował ciężki sprzęt firmy, która budowała odwodnienie. Mieszkańcy zrobili zdjęcia i wręczyli pracownikowi gminy, liczyli na to że droga wróci do stanu sprzed robót. Boją się, że przyjdą roztopy i przyjdzie im ugrzęznąć w błocie - mówił Wojciech Tamborski.

Ulica Rumiankowa w Borzykowie

Po kilku dniach proroctwo spełniło się. 27 stycznia Grzegorz Janiszewski, mieszkaniec ulicy Rumiankowej zaprezentował na zdjęciach jak wygląda obecnie sytuacja na tej ulicy.

- Zdaję sobie sprawę, że to są ogromne utrudnienia dla tych mieszkańców, ale musieliśmy wykonać tę kanalizację deszczową dla Borzykowa. Wiem, że może to akurat nie obchodzić mieszkańców ul. Miętowej i Rumiankowej, ale gdzieś to musieliśmy zrobić, dopóki nie wykonamy kanalizacji sanitarnej, to będą na pewno utrudnienia na tych ulicach. Do końca lipca te kłopoty się skończą - wyjaśniała Teresa Waszak.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

11:01 29-01-2018 18