Udany występ zawodników Wrzesińskiego Klubu Karate w Środzie Wlkp.

Zawodnicy Wrzesińskiego Klubu Karate z dużym powodzeniem wystartowali w rankingowym turnieju zorganizowanym w Środzie Wlkp. Wrześnianie podczas zawodów wywalczyli aż 14 medali.

sporty walki 20:02 02-03-20200 1
XXVI Turniej Karate Dzieci i Młodzieży DRAGON CUP w Karate Olimpijskim

XXVI Turniej Karate Dzieci i Młodzieży DRAGON CUP w Karate Olimpijskim przeprowadzono w sobotę, 29 lutego 2020 r. w Środzie Wlkp. Turniej zorganizowany był pod patronatem Polskiej Unii Karate. Był on pierwszym w tym roku z serii turniejów rankingowych mających na celu wyłonienie kadry Wielkopolski. Do rywalizacji przystąpiło ponad 350 zawodników z 34 klubów. Wrzesiński Klub Karate reprezentowany był przez 15 zawodników. Wrześnianie ogółem wywalczyli 14 medali: 1 złoty, 5 srebrnych i 8 brązowych. Dodatkowo Klaudiusz Bandulik uhonorowany został nagrodą dla najlepszego zawodnika w swojej kategorii kumite.

Drużyna WKK w składzie: Wiktoria Pigłowska, Marika Rybak i Ada Witaszak zdobyła brązowy medal w kata drużynowym dziewcząt 10-11 lat i 12-13 lat. Trzecie miejsce w kumite indywidualnym chłopców 10-11 lat – fantom wywalczył Dominik Rusinek. Drugi w kumite indywidualnym chłopców 8-9 lat – fantom był Filip Stanisławski. Drugie miejsce w kumite indywidualnym dziewcząt 10-11 lat – fantom zajęła także Ada Witaszak, a Marika Rybak w tej samej konkurencji stanęła na najniższym stopniu podium. Wiktoria Pigłowska zajęła natomiast trzecie miejsce w kumite indywidualnym dziewcząt 12-13 lat open.

Znakomite występy w kumite odnotował Klaudiusz Bandulik, który zdobył srebrny medal w kumite indywidualnym juniorów młodszych -63 kg, złoty w kumite indywidualnym juniorów młodszych open oraz brązowy w kumite indywidualnym juniorów -68 kg. Brązowy medal w kumite indywidualnym juniorów młodszych -63 kg zdobył także Karol Kostrzewa, a Igor Piaskowski był drugi w kumite indywidualnym juniorów młodszych +63 kg.

W konkurencjach kata dwa miejsca na podium przypadły Karolowi Kostrzewie, który był trzeci zarówno w kata indywidualnym juniorów jak i kata indywidualnym juniorów młodszych.

- Tym razem bez medali, ale dzielnie nas reprezentowali: Maja Działak, Igor Jóźwiak, Matylda Kamińska, Klaudia Opszalska, Nadia Piskowska, Amelia Rzepka i Anastazja Rzepka. Brawa dla nich, tym bardziej, że dla niektórych były to pierwsze zawody w życiu – komentował prezes WKK Tomasz Kostrzewa.

20:02 02-03-2020