Udany występ karateków WKK podczas turnieju rankingowego w Śremie

Zawodnicy Wrzesińskiego Klubu Karate w minioną sobotę wystartowali w rankingowym turnieju Pucharu Wielkopolski zorganizowanym w Śremie. Tradycyjnie już wrześnianie wywalczyli sporo medali.

sporty walki 15:02 17-12-20190 0

XIII Puchar Wielkopolski w Karate Olimpijskim WKF rozegrano w dniu 14 grudnia 2019 r. w hali sportowej w Śremie. Wrzesiński Klub Karate podczas zawodów reprezentowany był przez 18 zawodników. Zawody okazały się bardzo silnie obsadzone. Brało w nich udział 274 zawodników z 29 klubów, nie tylko z Wielkopolski.

Ekipa WKK startująca w turnieju w Śremie

Pierwsze do rywalizacji przystąpiły drużyny wystawione przez WKK. Zespół w składzie Patrycja Błaszak, Maja Działak i Matylda Kamińska zdobył brązowy medal w kata drużynowym dziewcząt 9 lat i młodsze. Tego samego koloru krążek zdobył w kata drużynowym chłopców 10-12 lat i 12-13 lat zespół w składzie Igor Jóżwiak, Dominik Rusinek i Filip Stanisławski. W kata drużynowym dziewcząt 10-11 lat i 12-13 lat zespół w składzie Wiktoria Pigłowska, Marika Rybak i Ada Witaszak zdobył srebrny medal.

Karol Kostrzewa i Klaudiusz Bandulik zdominowali konkurencję w kumtie indywidualnym chłopców 14-15 lat – 63 kg

W dalszej części zawodów rozpoczęła się rywalizacja w konkurencjach pierwszego kroku i młodszych. Wojciech Grzechnik zajął drugie miejsce w kihon pierwszy krok 6 lat i młodsi. W kumite indywidualnym chłopców 10-11 lat – fantom brązowy medal zdobył Dominik Rusinek. Patrycja Błaszak stanęła na najniższym stopniu podium w kata indywidualnym dziewcząt 8-9 lat. Brązowy medal przypadł także startującej w kumite indywidualnym dziewcząt 10-11 lat open Nadii Piaskowskiej. Z kolei Wiktoria Pigłkowska zdobyła brązowy medal w kumie indywidualnym dziewcząt 10-11 lat +35 kg. Do tego Marika Rybak była druga w kumite indywidualnym dziewcząt 10-11 lat - fantom.

Kilka medali dorzucili jeszcze najstarsi zawodnicy WKK. Karol Kostrzewa zdobył brąz w kata indywidualnym juniorów oraz srebro w kumtie indywidualnym chłopców 14-15 lat – 63 kg. Złoty medal w kumite indywidualnym chłopców 14-15 lat – 63 kg przypadł natomiast w udziale Klaudiuszowi Bandulikowi. Klaudiusz zdobył jeszcze złoty krążek startując w kumie indywidualnym juniorów młodszych open.

Drużyna dziewcząt WKK z trenerem Arkadiuszem Borowiczem

- Były to ostatnie zawody w tym roku. Dla niektórych były to pierwsze starty w życiu, inni zmienili kategorie wiekowe. Niektórzy po raz pierwszy startowali w konkurencjach kumite. Zawody były dość ciężkie, z dobrze obsadzonymi konkurencjami. Uważamy, że jako klub powinniśmy startować z najlepszymi. Po raz kolejny podziękowania należą się trenerom - Arkadiuszowi Borowiczowi i Mateuszowi Zarzeckiemu oraz wspaniałym rodzicom naszych zawodników za doping – przedstawiał prezes WKK Tomasz Kostrzewa.

15:02 17-12-2019