Udany początek sezonu karateków WKK. Medale wrześnian podczas turnieju w Kostrzynie Wlkp.

Reprezentanci Wrzesińskiego Klubu Karate po przerwie wakacyjnej po raz pierwszy wzięli udział w zawodach. Z Turnieju Karate o Puchar Kostrzyńskiego Samorządu wrześnianie przywieźli kilka medali.

sporty walki 20:49 19-09-20180 0

XV Turniej Karate o Puchar Kostrzyńskiego Samorządu przeprowadzono w sobotę, 15 września w Kostrzynie Wlkp. Zawody zorganizowane były przy współpracy z Wielkopolskim Okręgowym Związkiem Karate Olimpijskiego oraz pod patronatem Polskiej Unii Karate. Turniej w Kostrzynie Wlkp., jak każdy turniej rankingowy, zgromadził na starcie najlepszych zawodników z regionu. Punkty zdobyte w tego typu zawodach decydują o powołaniach do Kadry Wielkopolski Karate WKF 2019. Wrzesiński Klub Karate reprezentowało dziewięciu zawodników, w tym trzech członków Kadry Wielkopolski 2018.

Podczas zawodów reprezentanci WKK nie zawiedli zdobywając wiele miejsc na podium. Brązowy medal w kata drużynowym dziewcząt 10 lat i młodszych zdobyła drużyna w składzie: Partycja Błaszak, Nadia Piaskowska, Ada Witaszak. Igor Piaskowski był drugi w kumite indywidualnym chłopców 12-13 lat +50 kg. W tej samej konkurencji na trzecim stopniu podium stanął Mikołaj Siepielski. Ponadto w kumite indywidualnym chłopców 12-13 lat open Igor Piaskowski był drugi, a Mikołaj Siepielski trzeci. Marika Rybak zdobyła brązowy medal w kumite indywidualnym dziewcząt 10-11 lat -35 kg. Wiktoria Pigłowska była natomiast druga w kumite indywidualnym dziewcząt 10-11 lat open. W najstarszej kategorii wiekowej medale zdobył Klaudiusz Bandulik, plasując się na drugim miejscu w kumite indywidualnym juniorów młodszych open i na trzecim miejscu w kumite indywidualnym juniorów młodszych -60 kg.

- Jesteśmy dumni ze wszystkich naszych zawodników. Również tych, którzy nie znaleźli się w strefie medalowej, ale podjęli walkę i dostarczyli nam wielu emocji. Nasi zawodnicy jako jedyni we Wrześni rywalizują w karate olimpijskim WKF. Czwórka naszych adeptów awansowała w zeszłym roku do Kadry Wielkopolski 2018. Trenerzy WKK są również szkoleniowcami Kadry Wielkopolski (Arkadiusz Borowicz 4 DAN - trener koordynator, Mateusz Zarzecki 2 DAN - szkolenie kumite) – przedstawiał prezes WKK Tomasz Kostrzewa.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

20:49 19-09-2018