Uciekał przed policją, wylądował na płocie

W niedzielny poranek 4 lutego policjanci z wrzesińskiej drogówki prowadzili działania na drodze z Pyzdr do Tarnowej. 

na sygnale 15:49 05-02-20180 10

O godz. 8.45 zauważyli nadjeżdżającego od strony Pyzdr fiata seicento i postanowili zatrzymać go do rutynowej kontroli. Jednak kierowca miał zupełnie inne plany, gwałtownie zahamował i bardzo szybko zawrócił, dosłownie wdusił gaz w podłogę i zaczął uciekać.

Mundurowi ruszyli w pościg, uruchamiając sygnały świetlne i dźwiękowe. Ucieczka nie trwała zbyt długo – kierowca na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Podczas rozmowy z nim policjanci od razu przekonali się, dlaczego nie chciał się z nimi spotkać. Od 38-letniego mieszkańca Pyzdr wyczuwalna była silna woń alkoholu, mówił bardzo niewyraźnie, miał problemy z utrzymaniem równowagi. Po przeprowadzonym badaniu trzeźwości okazało się, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Na miejsce wezwano ratowników medycznych, którzy przetransportowali mężczyznę do szpitala. Tam pobrano mu także krew do analizy.

– Zatrzymany kierowca nie posiadał prawa jazdy, które stracił wcześniej za kierowanie w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za nieodpowiedzialne zachowanie grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności – informuje st. sierż. Adam Wojciński, rzecznik Komendy Powiatowej Policji we Wrześni.

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

15:49 05-02-20180 10