Ucieczka zakończona dachowaniem. Dwie osoby zostały uwięzione w aucie

Policjanci z Miłosławia zatrzymali kierowcę, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 19-latek został ujęty po pościugu.

na sygnale 15:22 11-05-20180 4

Do zdarzenia doszło 6 maja o godzinie 23.30. Wtedy to policjanci postanowili zatrzymać w Skotnikach do kontroli kierującego hondą civic. Funkcjonariusz za pomocą latarki z czerwonym światłem wydał jednoznaczne polecenie nadjeżdżającemu pojazdowi do zatrzymania. Jednak kierowca hondy miał zupełnie inne plany i nie myślał o tym, aby się zatrzymać. Znacząco przyspieszył i zaczął ucieczkę w kierunku Wrześni. Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekinierem przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Kierowca hondy kompletnie nie zwracał uwagi na przepisy ruchu drogowego, łamiąc je z premedytacją. Zmuszał przez to prawidłowo jadących kierowców do nagłego hamowania oraz zjeżdżania na pobocze. Pościg przeniósł się z drogi krajowej numer 15 na drogę prowadzącą do Białężyc.

Po skręceniu z krajówki pasażerka hondy przez okno wyrzuciła z pojazdu tajemniczy woreczek, którym okazała się być amfetamina o wadze ponad dwóch gramów. Nadmierna prędkość i brak wyobraźni sprawiły, że w Obłaczkowie kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu a następnie dachował.

- Skutkiem tego było zakleszczenie podróżujących w hondzie osób, którym pomogli dopiero policjanci wydostać się z pojazdu. Po udzieleniu pomocy mundurowi mogli przystąpić do ustalenia okoliczności ucieczki. Okazało się, że 19-letni mieszkaniec gminy Września kierował bez posiadanych uprawnień oraz pod wpływem środków odurzających. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu – mówi Adam Wojciński, rzecznik policji we Wrześni.

Po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym prokurator wszczął w tej sprawie śledztwo oraz postawił 19-latkowi zarzuty.

- Biorąc pod uwagę jego postępowanie na chwilę obecną zostały zastosowane środki w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju – kończy rzecznik. 

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

15:22 11-05-20180 4