„Ubrania dla przetrwania” – zbiórka męskich, damskie do odbioru

Fundacja Szlachetny Bohater prowadzi zbiórkę męskich ubrań oraz koców, a także dysponuje damskimi ubraniami, które chętnie podaruje potrzebującym.

Pomagamy 17:01 15-08-20200 0

Do końca października potrwa zbiórka na rzecz prowadzonego przez Stowarzyszenie Monar Schroniska dla Osób Bezdomnych i Ogrzewalni Markot w Zielińcu.

– Choć trwa lato, my wybiegamy myślami w przyszłość. W ogrzewalni potrzebne są męskie ubrania, a także koce. Dużo koców – podkreśla Monika Jurek, koordynatorka akcji „Ubrania dla przetrwania”. – Będziemy cyklicznie zawozić ubrania do Ogrzewalni, żeby nie narażać nikogo w dobie pandemii. Można ubrania przynosić osobiście do naszej siedziby we Wrześni.

Mieści się ona przy ul. Daszyńskiego 2A. Można też kontaktować się bezpośrednio z koordynatorką pod numerem 574 110 550 lub mejlowo pod adresem biuro@szlachetnybohater.pl. Bardzo potrzebne są ciepłe koce, a oprócz nich: spodnie, bluzy, koszulki, swetry, spodenki, kurtki, buty, rękawiczki, czapki i szaliki.

Ponieważ w ogrzewalni jest sporo ubrań damskich, zbiórka ich nie obejmuje. Damskimi ubraniami dysponuje też sama fundacja.

– Mamy ich sporo w dobrym stanie, chętnie podarujemy je osobom potrzebującym – informuje Monika Jurek i zachęca do powiadamiania osób, które mogłyby chcieć skorzystać z takiej pomocy.

Fundacja Szlachetny Bohater istnieje od 2016 roku, a od dwóch lat działa także na terenie Wrześni. Pozostałe oddziały mieszczą się w Poznaniu (ul. Sikorskiego 39) oraz w Gnieźnie (ul. Chrobrego 20). Organizacja skupia się na wsparciu rodzin dzieci z niepełnosprawnościami, ale angażuje się też w inne akcje.

Wesprzeć działania fundacji można też dzięki darowiźnie. Jej numer konta to 29 1140 2004 0000 3702 7879 1369.

Prowadzimy działania mające na celu upowszechnienie w Polsce idei pomagania innym tak, żeby dla Polaków zachowania altruistyczne stały się normą, a nie wyjątkowym wydarzeniem. Pomaganie, oprócz wymiernych korzyści dla tych, do których otwieramy serca, przynosi również wzrost kapitału społecznego i przyczynia się do budowy społeczeństwa obywatelskiego, w którym nikt nie zostanie pozostawiony bez pomocy – czytamy na stronie fundacji.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

17:01 15-08-2020