Tylu inwestycji nie było jeszcze nigdy. Zachwyt i dalsze wielkie planowanie we wrzesińskiej oświacie

Ostatnia komisja edukacji Rady Miejskiej we Wrześni tej kadencji była okazją do podsumowania minionych lat i snucia planów na przyszłość.

oświata 15:42 25-09-20180 9

Posiedzenie odbyło się w poniedziałek 24 września. Komisja, która zwykle obraduje w ratuszu, tym razem wybrała się w teren, a konkretnie do Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrześni, gdzie dobiega końca budowa nowego skrzydła. Nie obyło się więc bez „wycieczki” po obiekcie.  

Radni zasiadający w komisji edukacji spotkali się z dyrektorami lokalnych szkół, naczelnikiem oświaty Jarosławem Malickim oraz wiceburmistrzem Arturem Mokrackim. – Ostatnie cztery lata to okres największych inwestycji w oświatę od początku istnienia naszego samorządu – stwierdził wiceburmistrz.

Na potwierdzenie tych słów dyrektorzy wymieniali największe inwestycje w swoich szkołach. Aby nie przedłużać, wszyscy umówili się, że będą brali pod uwagę jedynie przedsięwzięcia o wartości powyżej 100 tys. zł. Na liście znalazły się m.in. rozbudowy szkół, nowe sale gimnastyczne, nowe boiska wielofunkcyjne, czy doprowadzenie sieci światłowodowych do wszystkich szkół w gminie.

Podczas posiedzenia zapowiedziano jeszcze kolejne wielkie inwestycje w lokalnej oświacie. Ale o tym więcej napiszemy w najbliższym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”. 

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

15:42 25-09-2018