Twardy rywal na drodze. Stalówka ostrzy zęby na sobotę

Siatkarzy APP Krispol w drodze po możliwe najlepsze rozstawienie czekają trzy trudne mecze. W pierwszym, sobotnim, podopieczni trenera Mariana Kardasa podejmą na własnym parkiecie Stal Nysa.

siatkówka 14:36 08-02-20190 0

Wrześnianie już 15 razy potykali się w I lidze z nyskim rywalem. Na swoim koncie mają 7 zwycięstw i 8 porażek. Co ciekawe, nasi siatkarze mają lepszy bilans punktowy (24:21), a wszystko to za sprawą trzech przegranych tajbreków. Jeden z tych meczów rozstrzygniętych w piątym secie miał miejsce w pierwsze rundzie tegorocznych rozgrywek. W Nysie prowadziliśmy 2:1, ale dopuściliśmy do piątego seta, w a nim nie podjęliśmy już walki (7:15).

W ekipie gości nie zagra poważnie kontuzjowany Kamil Długosz. Stal w jego miejsce szybko zakontraktowała nowego przyjmującego Sławomira Stolca z AZS-u Częstochowa. W zespole z Nysy zaprezentuje się dwóch byłych pomarańczowych. Miejsce w wyjściowej siódemce ma środkowy Moustapha M`Baye, a Sebastian Matula pełni rolę drugiego rozgrywającego.

Więcej informacji o meczu można znaleźć w piątkowym wydaniu „WW”. Zapraszamy do lektury.