- Trzynastki dla emerytów zostaną wypłacone już w maju - mówi senator Robert Gaweł

Z piątki Kaczyńskiego najszybciej skorzystają emeryci. - Już od 1 maja będzie wypłacana im tzw. trzynastka czyli 1100 zł - zapowiada senator Robert Gaweł z Prawa i Sprawiedliwości.

aktualności 14:26 11-03-20190 26

Dzisiaj (11 marca) na konferencji prasowej senator Robert Gaweł zaprezentował założenia tzw. piątki Kaczyńskiego, a więc 500+ na każde dziecko, trzynastkę dla emerytów, likwidację PIT dla osób poniżej 26. roku życia, obniżenie kosztów pracy i przywrócenie połączeń PKS.

Trzynastki mają otrzymać wszyscy emeryci. Ci, którzy mają pełne emerytury i ci którzy mają tylko cząstkowe, pomostowe. Program wchodzi w życie 1 maja, a pieniądze będą wypłacane przez cały ten miesiąc.

- W przypadku emerytur nie trzeba składać wniosków. Tutaj system będzie działał automatycznie, jeśli ktoś nie chce tych pieniędzy może je przeznaczyć na cele charytatywne, czy jakiekolwiek inne, np. na pana Kijowskiego, to jest już problem osób, które je otrzymają - mówił senator Robert Gaweł.

Parlamentarzysta wyjaśniał skąd rząd Prawa i Sprawiedliwości weźmie pieniądze na zrealizowanie obietnic prezes Jarosława Kaczyńskiego.

- Był czas, że wiele pieniędzy uciekało w sposób niezamierzony, a czasem bardzo zamierzony. Nie było woli, aby ten system uszczelniać, ale zaczęto go uszczelniać bardzo mocno przy udziale fachowców i służb. To nie tylko ministerstwo finansów, ale służby które się zajmują kontrolą przewóz transgranicznych, paliw itd. W ciągu 3 lata dochody zwiększyły się o 24 mld zł. Nastąpiła cyfryzacja obrotu finansowego faktur, przelewów. Coraz mniej opłaca się oszukiwać, coraz bardziej opłaca się płacić podatki - mówił senator Robert Gaweł.

- To jest bardzo mocne uderzenie, jeśli chodzi o program polityczny. Teraz czekamy na odpowiedź opozycji, co jest w stanie zaproponować oprócz tego, że się jednoczy - dodaje parlamentarzysta.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

14:26 11-03-2019