Trzecie zwycięstwo wrześnian. KP Wooden Villa/Lucard Energy Września utrzymuje fotel lidera

Trzecie z kolei zwycięstwo w rozgrywkach II Wielkopolskiej Ligi Futsalu odnieśli zawodnicy KP Wooden Villa/Lucard Energy Września. Wrześnianie w pojedynku z GKS Tarnovią nie ustrzegli się błędów, ale ostatecznie wygrali wysoko.

piłka nożna 18:47 15-11-20200 0

Przez pół godziny meczu z Tarnovią Tarnowo Podgórne futsalowcy z Wrześni mieli wyraźny problem z dokładnością podań piłki i jej stratami wynikającymi z powodu błędów własnych. Postawie swojego bramkarza Marcina Siepielskiego i nieskuteczności gospodarzy zawdzięczają jednak to, że jedynego gola stracili dopiero na sekundy przed upływem czasu gry.

W pierwszych minutach niedzielnego spotkanie bliscy otwarcia wyniku po odbiorze wrześnianom piłki i wyprowadzeniu kontry byli gracze z Tarnowa Podgórnego. Dwukrotnie w tym czasie pojedynki sam na sam z zawodnikami Tarnovii wygrywał Siepielski. W 8. min wrześnianie objęli prowadzenie. Po podaniu Igora Zielińskiego piłkę z 7. metrów do bramki miejscowych skierował Filip Janiszewski. W 10. min futsalowcy z Wrześni prowadzili już 2:0. Po rozegraniu stałego fragmentu gry Kamil Klechammer posłał mocno piłkę pod bramkę Tarnovii, a tam Łukaszowi Fechnerowi przyszło dostawić już tylko nogę. W następnym fragmencie gry kilka razy wrześnian od utraty gola ratowały interwencje Siepielskiego. W pewnym momencie jeden z arbitrów odgwizdał nawet rzut karny dla Tarnovii, ale po konsultacji ze swoim kolegą decyzję tę jednak odwołał. W końcówce przed przerwą piłka uderzona przez Klechammera, a potem Jakuba Michalaka trafiła w poprzeczkę bramki Tarnovii.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli gospodarze. Po jednej z kontr futbolówka trafiła w słupek wrzesińskiej bramki, a po strzale z rzutu wolnego z 7. metrów piłkę z linii bramkowej wybił Krzysztof Kozłowski. W 25. i 27. min ponownie przed stratą gola wrześnian ratował Siepielski. W 29. min po podaniu Janiszewskiego gola w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył Kozłowski i wrześnianie wyszli na prowadzenie 3:0. Chwilę później po strzale Zielińskiegofutbolówka trafiła w słupek bramki gospodarzy. W 30. min na 4:0 podwyższy po strzale z dystansu Michalak, a 2. min później na 5:0 Janiszewski z bliska. Od tego momentu można powiedzieć, że wrześnianie zaczęli panować nad boiskowymi wydarzeniami. Mając na swoim koncie pięć fauli narażali się jednak na przedłużone rzutu karne, które trzykrotnie wywalczyli miejscowi. To nie był jednak dobry dzień dla graczy Tarnovii, którym trzykrotnie z rzutu karnego z 10. metrów nie udało się zdobyć gola. Honorowe trafienie miejscowym na kilkanaście sekund przed końcem meczu podarowali wrześnianie. Piłkę na 1:5 do własnej bramki skierował Jakub Długosz.

KP Wooden Villa/Lucard Energy Września zagrał w składzie: Siepielski – Kwiatkowski, Tonder, Klechammer, Fechner, Kozłowski, Zugaj, Janiszewski, Zieliński, Michalak, Długosz, Dębicki oraz Zięba

II WLF, GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne - KP Wooden Villa/Lucard Energy Września 1:5 (0:2)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

18:47 15-11-2020