Czwarta wrzesińska odsłona sportowej rozróby już 9 grudnia

Wiadomo już, kto i kiedy będzie się bił na kolejnej wrzesińskiej gali MMA. Kartę walk układa pierwszy polski arbiter, który sędziował w UFC.

sporty walki 13:03 13-11-2017 1

Czy się to komuś podoba, czy nie, mieszane sztuki walki to jedna z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie. Mamy okazję obserwować to na własne oczy dzięki organizacji Slugfest. Minęły zaledwie trzy lata, od kiedy Łukasz Bosacki, Vahagn Petrosyan i Krzysztof Skrzypek powołali ją do życia, a gale spod tego szyldu zdążyły już dobić do 12. edycji i na stałe wpisać się do kalendarza kilku wielkopolskich miast, w tym Wrześni.

Trzynasta w ogóle, a czwarta wrzesińska odsłona sportowej „rozróby” (bo tak można przetłumaczyć jej angielską nazwę) odbędzie się 9 grudnia. W hali przy ul. Kosynierów znów czekają nas cztery godziny emocji, na które złoży się dziesięć pojedynków w profesjonalnej oprawie. Wiadomo już, że we Wrześni pojawią się najlepsi zawodnicy z poprzednich Slugfestów – to m.in.: Tomasz Terlikowski, Jakub Wieczorek, Patryk Molka czy Jakub Kamieniarz.

– Będąc gdzieś kolejny raz, trzeba przynajmniej utrzymać poziom sportowy i organizacyjny sprzed roku. My postanowiliśmy go podnieść. Dlatego w rozpisce w znacznej mierze znajdą się mocno już rutynowane nazwiska naszej sceny MMA. Sięgamy jak zwykle po fighterów z Konina, Łodzi, Poznania, Warszawy czy Gniezna. Mamy też w planach kilka debiutów bardzo obiecujących zawodników – mówi Łukasz Bosacki, który układa kartę walk. Dodajmy, że jest on profesjonalnym sędzią, który jako pierwszy polski arbiter pojawił się w UFC, największej i najpopularniejszej organizacji mieszanych sztuk walki z USA.

Sprzedaż biletów na wrzesiński Slugfest ruszy w połowie listopada. Ceny będą wahać się do 25 do 80 zł, w zależności od rodzaju miejsca i odległości od centrum akcji. Ewentualny występ zawodników z samej Wrześni wciąż stoi pod znakiem zapytania. – Staramy się pozyskać choć jednego. Problem w tym, że wrzesiński klub działa od niedawna i nie prowadzi regularnych zajęć – wyjaśnia Krzysztof Skrzypek, który jak zwykle poprowadzi całą imprezę. 

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:03 13-11-2017 1