Trzecia lokata Krispolu w domowym turnieju

Porażkę i zwycięstwo zanotowali pomarańczowi w V Memoriale Ryszarda Tuszyńskiego. Podopieczni trenera Kardasa nie mogli jednak wystąpić w optymalnym składzie.

siatkówka 16:36 30-08-20202 1

Do turnieju wrześnianie przystąpili zaledwie 11-osobowym składem. Zabrakło biorącego właśnie ślub Tomasza Narowskiego (serdeczne gratulacje od „WW”!), Jakub Czyżowski był na zgrupowaniu kadry Polski juniorów, a Szymon Rakowski skarżył się na lekki uraz. Trener Marian Kardas pierwszego dnia miał do dyspozycji ledwie dwóch środkowych i trzech przyjmujących.

Naszemu szkoleniowcowi zależało na wygranej, choćby ze względów psychologicznych. Po wysokiej czwartkowej porażce z Visłą Bydgoszcz chciał mentalnie odbudować zespół. Nic z tego nie wyszło, bo jego podopieczni w sobotnim półfinałowym meczu z Mickiewiczem Kluczbork dobrą siatkówkę pokazali jedynie w drugim secie i momentami w czwartym.

Skuteczny blok Roberta Brzóstowicza i Mateusza Lindy

W niedzielę Krispolowi w meczu o trzecie miejsce przyszło walczyć z Olimpią Sulęcin. Wrześnianie w tym pojedynku zagrali ledwie dziewiątką, bo dwóch zawodników było w delegacji na weselu. Wystarczyło to jednak na beniaminka I ligi.

Sobota, 29 sierpnia

Gwardia Wrocław – Olimpia Sulęcin 3:0

Krispol Września – Mickiewicz Kluczbork 1:3 (20, -16, 14, 23)

Niedziela, 30 sierpnia

mecz o III miejsce: Krispol Września – Olimpia Sulęcin 3:1 (22, 20, -17, 19)

mecz o I miejsce: Gwardia Wrocław - Mickiewicz Kluczbork 3:0

Krispol Września: Brzóstowicz, Kalinowski, Pizuński, Krawiecki, Linda, Dzierżyński i Ligocki (obaj libero), Hernich, Koliński, Leracz

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

16:36 30-08-2020