Trzech policjantów z wrzesińskiej komendy przeszło na emeryturę

W Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa 8 lutego odbyło się uroczyste pożegnanie z mundurem trzech policjantów: Pawła Marciniaka, Mariusza Łuczaka oraz Dariusza Maciejczaka.

aktualności 15:26 09-02-2018 37

W uroczystości uczestniczył m.in. starosta Dionizy Jaśniewicz i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni Piotr Trawiński. Był też na niej ksiądz kapelan Adam Zalesiak. Grono policyjne reprezentował zaś m.in. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Stanisław Małecki, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie Karol Sekula oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie Rafał Chełmikowski.

W swoim wystąpieniu Komendant Powiatowy Policji we Wrześni Mariusz Łozowiecki uroczyście podziękował odchodzącym policjantom za swoje pełne zaangażowanie oraz profesjonalizm w trackie odbytej służby. Jednak zaznaczył, że odczuwa ogromny żal z powodu odejścia tak doświadczonych funkcjonariuszy.

Ciepłych słów na temat odchodzących na emeryturę nie szczędzili także zaproszeni goście podczas swoich przemówień. Na zakończenie uroczystości głos zabrali odchodzący policjanci, którzy nie ukrywali, że podjęta decyzja była bardzo trudna i wymagała wielu przemyśleń, ponieważ w mundurze spędzili długie lata. Podczas swoich wystąpień policyjni emeryci podziękowali swoim przełożonym oraz tym z którymi współpracowali.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni Paweł Marciniak w chwili odejścia na emeryturę przepracował 29 lat w tym 27 lat w policji, gdzie przez ten czas ponad 20 lat dowodził wrzesińską drogówką. Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni Mariusz Łuczak w chwili odejścia na emeryturę przepracował ponad 27 lat, w tym 25 lat w policji. Specjalista Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni Dariusz Maciejczak posiadał ponad 30 lat służby w policji.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

15:26 09-02-2018 37