Trwają zdjęcia do trzeciego filmu o Zielonym Trójkącie. Premiera jeszcze w tym roku

Powstaje kolejny film dokumentalny o Zielonym Trójkącie, legendarnym oddziale poakowskiego podziemia i jego dowódcy Leonie Wesołowskim „Wichurze”. Reżyserem filmu jest Antoni Wojtkowiak. Premiera jeszcze w tym roku.

kultura 22:06 05-09-2018 4

Film będzie kolejną częścią cyklu „Filmowe Życiorysy.PL”. Wystąpią w nim historycy i regionaliści Tomasz i Michał Sypniewscy, Sebastian Mazurkiewicz, najbliższa rodzina Leona Wesołowskiego. W dokumencie znajdą się sceny batalistyczne z udziałem grup rekonstrukcyjnych GRH Niezłomni 1945 z Wrześni i WSGO Warta z Gostynia.

Film będzie kręcony do końca września. Nagrane są już rozmowy z historykami i rodziną Leona Wesołowskiego, która mieszka w Choszcznie. Produkcję filmu sfinansuje Urząd Miasta i Gminy we Wrześni. Będzie to trzecia produkcja filmowa poświęcona Zielonemu Trójkątowi. Do tej pory powstały:

Film Zbysława Kaczmarka "Zielony Trójkąt", można go obejrzeć TUTAJ.

Wideoklip "Wichura" Łukasza Golenia, można go obejrzeć TUTAJ.

- Od 12 lat odkrywamy zapomnianą historię żołnierzy podziemia antykomunistycznego działającego na naszym terenie. Bracia Sypniewscy wykonali dużą pracę związaną z odnalezienie świadków tamtych czasów, dokumentów i zebraniu różnych informacji. Chcemy w ten sposób uczcić ich walkę i przybliżyć mieszkańcom historię tamtych czasów i ludzi – mówi nam wiceburmistrz Artur Mokracki.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

22:06 05-09-2018 4