Trwa remont gabinetu rehabilitacyjnego w Miłosławiu. Wielkie otwarcie już wkrótce

Po kilkuletniej przerwie do Miłosławia wróci gabinet rehabilitacyjny. Pacjenci będą mogli z niego korzystać od początku przyszłego roku, a dokładnie od 8 stycznia.

Audycje WW Radio 15:00 23-12-20191 1

Firmę, która zgodziła się świadczyć usługi rehabilitacyjne w zamkniętym kilka lat temu gabinecie przy ul. Różowej znalazł burmistrz Hubert Gruszczyński. To duży jego sukces, bo poprzednie władze nie potrafiły reaktywować gabinetu. 

– Pukałem do wielu drzwi, nikt nie chciał się zgodzić. Jednak upór zaowocował sukcesem – mówi burmistrz.

Świadczenia z zakresu rehabilitacji będzie prowadzić firma Mateusza Romanowskiego. Świadczy ona usługi m.in. w Poznaniu, Kórniku, Gnieźnie i Grodzisku Wielkopolskim.

W gabinecie od kilku dni trwają intensywne prace remontowe 
Gabinet był zamknięty przez kilka lat. Wkrótce to się zmieni 

Mieszkańcy Miłosławia i gminy będą mogli korzystać z zabiegów od 8 stycznia 2020 r. Gabinet ma być otwarty w dni robocze. Świadczenia będą płatne, ale osoby ze skierowaniem lekarskim będą upoważnione do skorzystania z 50-proc. rabatu na zabiegi fizjoterapeutyczne. Drugą połowę pokryje gmina.

Ankieta

Gdzie jeździłeś (aś) w ostatnich latach na zabiegi rehabilitacyjne?

Burmistrz zapowiada, że będzie czynić starania, aby zabiegi przy ul. Różowej były refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, choć nie wiadomo jeszcze, czy w przyszłym roku zostaną ogłoszone konkursy na kontrakty.

 – Najważniejsze, że gabinet znowu zacznie działać. Sprzęt, który się w nim znajduje, zostanie sprawdzony, a jeśli zajdzie taka konieczność, to pan Romanowski zastąpi go innym – mówi włodarz.

Jego radość podziela Hanna Spychała z miłosławskiego ośrodka zdrowia.

 – Gabinet jest bardzo potrzebny, bo nie każdy pacjent jest w stanie dotrzeć do Wrześni czy Nekli. To dobra wiadomość dla Miłosławia. Wierzę, że z czasem uda się podpisać kontrakt z NFZ-etem. W końcu niemożliwe już stało się możliwe – zauważa lekarka.

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

15:00 23-12-2019