Trochę wzruszeń i mnóstwo śmiechu z okazji 25-lecia szkoły z ul. Koszarowej

W piątek 29 marca w Kinie Trójka odbyła się uroczystość z okazji ćwierćwiecza działalności Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich we Wrześni.

oświata 14:17 29-03-20192 5

W kinie, które leży tuż obok szkoły, uczniowie spotkali się z byłą i obecną kadrą nauczycielską oraz dyrektorską, a także z przedstawicielami zaprzyjaźnionych szkół i instytucji. Podczas uroczystości przypomniano trudne początki szkoły, która powstała na terenie koszar opuszczonych i zdewastowanych przez żołnierzy radzieckich. Wspominano też zmarłych już nauczycieli.

Jednak nastrojem dominującym podczas spotkania była duma z licznych uczniowskich osiągnięć i radość z powodu wielu pozytywnych wspólnych doświadczeń. W trakcie przemówień i wystąpień przywołano sporo humorystycznych anegdot z udziałem dyrektorów i nauczycieli. Nie zabrakło też artystycznych występów oraz prezentacji archiwalnych zdjęć czy filmów.

Oficjalna część spotkania zakończyła się uhonorowaniem osób, które pracują w zespole szkół od samego początku. Dodajmy, że placówka z ul. Koszarowej kształci obecnie techników logistyki, mechaników samochodowych, operatorów obrabiarek skrawających, fryzjerów, kucharzy, cukierników i sprzedawców. W zespole działają również liceum ogólnokształcące i szkoła podstawowa dla dorosłych.

Znacznie więcej na temat historii i sukcesów ZSZ nr 2 będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „WW”. Na zdjęciu powyżej obecny dyrektor Maciej Mielczarek z fotografią pierwszego dyrektora Zdzisława Kasprzyka. Więcej zdjęć poniżej.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

14:17 29-03-2019