Trickboardy i pilates nad zalewem Lipówka. Udany start projektu wrzesińskich instruktorek

Festiwal Ruchu to nazwa nowego projektu dwóch aktywnych wrześnianek. W ramach inicjatywy w każdą niedzielę nad zalewem Lipówka odbywać się będą bezpłatne zajęcia z instruktorami. 

społeczeństwo 16:38 05-07-20201 0

Pierwsze dwa plenerowe treningi odbyły się 5 lipca. Poprowadziły je organizatorki i pomysłodawczynie projektu. 

Jadwiga Jędrzejewska („Jadźwigam”) zaproponowała zajęcia z użyciem trickboardów, czyli desek umieszczonych na wałkach.

– Trickboardy to raczej niszowa dyscyplina. Mówiąc krótko są to trenaże równowagi. Pomagają nam nauczyć się koordynacji, kontroli nad mięśniami głębokimi, a przy okazji to doskonała zabawa. Zaawansowani deskę układają na wałkach. Dla początkujących i osób starszych mamy półwałki, które zapewniają większą stabilizację deski – tłumaczyła. 

Agnieszka Sypniewska (Pracownia Mozaica) przygotowała zajęcia pilates core. 

– To ćwiczenia polecane szczególnie osobom zmagającym się z różnymi przeciążeniami, np. osobom starszym, kobietom po porodzie, czy tym, którzy spędzają wiele godzin przy komputerze, w pozycji siedzącej – tłumaczyła instruktorka. 

Zajęcia mają odbywać się w każdą niedzielę, nad zalewem, na łące przy foodtruckach. Będą bezpłatne i otwarte. 

– Mamy różne zainteresowania i dobrze się dopełniamy. Jadzia ma doświadczenie w zakresie fizjoterapii, zajmowała się sportami siłowymi. Ja stawiam na wzmocnienie świadomości ciała i spokojniejsze ćwiczenia. Czerpię nie tylko z pilatesu, ale też teatru ruchu i tańca. Mamy wiele ciekawych pomysłów. Na pewno w przyszłym tygodniu dołączy do nas Krystian, który poprowadzi trening funkcjonalny. Zapraszamy wszystkich serdecznie. Jesteśmy też otwarte na sugestie. Gdyby ktoś miał jakieś propozycje lub chciał z nami współpracować prosimy o kontakt – mówi Agnieszka Sypniewska.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

16:38 05-07-2020