Torty i ciasteczka uczennic z Wrześni przebojem ogólnopolskiego turnieju

Zofia Grzegorska, uczennica ZSZ nr 2 we Wrześni wygrała XXII Ogólnopolski Turniej Cukierniczy im. Wojciecha Kandulskiego. Dobrze poszło też Jagodzie Wesołowskiej. 

oświata 23:14 27-03-20190 1

Turniej odbył się w dniach 26-27 marca w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. Wzięło w nim udział 16 uczniów z całej Polski. 

– Startujący mieli do wykonania ozdobny napis z czekolady, ciasteczka bankietowe, figurki z masy cukrowej oraz tort na wybrany przez siebie temat. Odpowiadali także na pytania obejmujące wiadomości z zakresu technologii i techniki cukierniczej zawarte w podstawie programowej. Uczestnicy zmierzyli się nie tylko z zadaniami, ale także ze stresem i presją czasu – relacjonuje Dorota Kaczmarek, nauczyciel ZSZ nr 2 we Wrześni.

Najlepsza była Zofia Grzegorska, która uczy się zawodu w Cukierni Kuczora. Zwyciężczyni wykonała figurki marcepanowe przedstawiające zegary oraz tort z tym samym motywem. Temat jej pracy brzmiał „Rzemiosło nasza przyszłość”. Smak wyrobów był połączeniem musu z czekolady i owoców.

Wysokie, piąte miejsce zajęła druga reprezentantka szkoły przy Koszarowej – Jagoda Wesołowska, praktykująca w Cukierni Szwarc. Jagoda postawiła na pistację. Jej figurki przedstawiały wesołe zwierzątka, m.in. żabę i pieska, a tematem przewodnim pracy było „Wiosenne przebudzenie”.

Fot. ZSZ nr 2 we Wrześni

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

23:14 27-03-2019