Tort, nagrody i wyróżnienia. Zebranie sprawozdawcze strażaków w Pyzdrach

29 lutego strażacy z Pyzdr spotkali się na zebraniu sprawozdawczym. W tym roku jednostka obchodzi 120-lecie istnienia, uroczyste obchody planowane są w najbliższych miesiącach. 

aktualności 20:38 01-03-20201 5

Na początek druhowie oraz zebrani goście zostali poczęstowani urodzinowym tortem. Następnie prezes Piotr Sikora przedstawił działalność ratowniczo-gaśniczą za 2019 r. Jednostka liczy 91 członków, w tym 14 kobiet i 38 członków honorowych. W pyzdrskiej OSP działają Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – chłopięca i dziewczęca liczy po 22 osoby. Jednostka brała udział w 59 akcjach ratowniczych, a było to gaszenie pożarów, zabezpieczenie wypadków drogowych oraz innych zdarzeń. Uczestniczyli w nich: Piotr Sikora, Piotr Paterka, Tomasz Jankowski, Piotr Jarema, Nikodem Kryszak, Michał Bartczak, Michał Dębski, Grzegorz Zaworski, Marcin Koperski, Grzegorz Paszak, Sylwester Musiałowski, Kacper Sikora , Arkadiusz Marciniak i śp. Grzegorz Dębski.

Po przedstawieniu sprawozdania finansowego przez skarbnika Ryszarda Nowickiego i protokołu komisji rewizyjnej przez Grzegorza Paszaka odbyło się głosowanie, a zarząd otrzymał absolutorium.

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

20:38 01-03-2020