Tomasz Szymkowiak wygrał Bieg Niepodległości w Poznaniu!

– Do trzech razy sztuka – powiedział nam Tomasz Szymkowiak zaraz po biegu – w pierwszym biegu nie startowałem, a w drugim i trzecim byłem drugi, więc dzisiejsze zwycięstwo bardzo mnie cieszy.

lekkoatletyka 13:13 11-11-20191 1

W Biegu Niepodległości w Poznaniu na 10 kilometrów wzięło udział ponad 15 tysięcy biegaczy, ale bezapelacyjnym zwycięzcą został Tomasz Szymkowiak z Wrześni, były wielokrotny Mistrz Polski i olimpijczyk. – Nie biegłem na czas, lecz na miejsce, bardzo chciałem w końcu wygrać, no i udało się – mówi Szymkowiak – Na początku biegł ze mną na czele jeden chłopak, którego nie znałem. Biegłem za nim, ale po paru kilometrach już go nie było. Wtedy przyspieszyłem i ostatnie kilometry biegłem już sam. Na mecie miałem około 100 metrów przewagi, więc mogłem już bawić się biegiem, przybijałem piątki kibicom. Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa.

My też, panie Tomku.

Wreszcie na najwyższym stopniu podium Biegu Niepodległości w Poznaniu
Spotkanie z przyjaciółmi – Henryk Szost (m.in. 9. miejsce w maratonie na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, 2012), Marcin Lewandowski (średniodystansowiec, ostatnio 3. miejsce na Mistrzostwach Świata w Doha), Tomasz Szymkowiak, Radosław Popławski (przeszkodowiec, były reprezentant Polski, olimpijczyk)

Thumb img035

Waldemar Śliwczyński

13:13 11-11-2019