– Tomasz Kałużny nie powinien podawać się do dymisji – mówi poseł Tomasz Nowak z PO

Tomasz Nowak, poseł Platformy Obywatelskiej odwiedził dzisiaj redakcję „Wiadomości Wrzesińskich”. Była to okazja do porozmawiania o bieżących problemach Wrześni i tegorocznych planach politycznych PO.

aktualności 15:46 06-02-20195 15

Tomasz Nowak, wybrany z okręgu 37, jest jednym z 9 posłów, którzy reprezentują w Sejmie ziemię wrzesińską. Parlamentarzysta Platformy często odwiedza Wrześnię i spotyka się z mediami i mieszkańcami w ramach dyżurów poselskich.

Poseł w trakcie rozmowy z „WW” wypowiedział się m.in. na temat zarzutów karno-skarbowych dla Tomasza Kałużnego, burmistrza Wrześni i przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w powiecie wrzesińskim.

– Tomasz Kałużny nie powinien podawać się do dymisji. Wybory się odbyły, mieszkańcy dobrze wiedzieli, że jest pewna interpretacja przepisów dotycząca prowadzenia działalności gospodarczej w sprawie sprzedaży kilku działek. To jest tylko interpretacja, nie ma uzasadnienia faktycznego i niech się określone organy państwa na ten temat wypowiedzą – stwierdził poseł Nowak.

Parlamentarzysta przybliżył także plany PO w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz Sejmu i Senatu RP.  Cała rozmowa z posłem jest w trakcie spisywania z dyktafonu, potem trafi do autoryzacji, a już w piątek pojawi się na łamach „Wiadomości Wrzesińskich”.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

15:46 06-02-2019