To były jaja

Niestety, ale wraca na tapetę tzw. afera działkowa burmistrza Tomasza Kałużnego. Tym razem za sprawą Piotra Matuszewskiego, byłego partnera biznesowego burmistrza w obrocie działkami budowlanymi i byłego szefa komisji rewizyjnej rady miejskiej. 

Moim zdaniem 12:55 29-11-20193 23

To były jaja – kontroler poczynań burmistrza jednocześnie razem z nim miał nieformalną spółkę, która sprzedawała ludziom ziemię pod budowę domków jednorodzinnych. Pisaliśmy o tym od paru lat, sprawa jest Państwu znana, więc nie będę wszystkiego powtarzał, tym bardziej że działo się to w poprzedniej kadencji. Cóż takiego nowego się wydarzyło, że sprawa wraca?

Otóż w przyszłym tygodniu rusza w sądzie cywilnym proces z powództwa Piotra Matuszewskiego, który pozywa mnie i Dorotę Tomaszewską – autorkę artykułów na temat wspólnych geszeftów burmistrza i rewizora – o naruszenie jego dóbr osobistych. Bardzo cieszę się z tego procesu, ponieważ być może dzięki niemu dowiemy się więcej o tym, „jak to było”. Trzeba bowiem Państwu wiedzieć, że afera ta kryje jeszcze wiele tajemnic. 

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny

Thumb ww biernat

Filip Biernat

12:55 29-11-2019