Temat nie do załatwienia – gałęzie nad ulicą Słoneczną w Borzykowie

Gałęzie zwisające z topoli przy ul. Słonecznej w Borzykowie zagrażają mieszkańcom. Sprawy nie można załatwić od kilku miesięcy, bo drzewa znajdują się na terenie bazy GS-u.

aktualności 10:12 02-11-20201 3

Ulica Słoneczna w Borzykowie to jeden z nowych rejonów tej miejscowości, gdzie rozwija się budownictwo jednorodzinne. Powstało tutaj kilka nowych domów, wznoszone są następne, a więc wzmaga się ruch pieszych i pojazdów.

– Gmina miała się w tej sprawie porozumieć z GS-em, ale usłyszałam, że spółdzielnia nie ma pieniędzy na wycinkę tych gałęzi. Tymczasem w każdej chwili może któraś spaść na jezdnię i komuś zrobić krzywdę. Ludzie chcieliby tu spokojnie żyć – mówi nam jedna z mieszkanek Borzykowa.

– Urząd gminy ma przyciąć te gałęzie. Rozmawiałam na ten temat z panią Majorek i mają to na uwadze – zapewnia Maria Nowak, prezes GS Borzykowo.

– Potrzebujemy wniosku od właściciela na wycinkę. Bez tego nie ruszymy. Mam nadzieję, że uda nam się załatwić tę sprawę w przyszłym tygodniu – informuje Kamila Majorek z Urzędu Gminy w Kołaczkowie.

Ankieta

Kto powinien przyciąć gałęzie nad ul. Słoneczną w Borzykowie?

– Niestety to jest odbijanie piłki między GS-em a gminą. W mojej interpretacji Kodeksu cywilnego, mimo że drzewo jest na terenie GS-u, to jednak gałęzie zwisają nad drogą i to gmina powinna zadbać o bezpieczeństwo. To taki casus Rzędzina i spadających gruszek na miedzę – mówi radna BogusławaWietrzyńskaStramczewska

Thumb ww biernat

Filip Biernat

10:12 02-11-2020