Telewizja, pierwsi w Polsce i... czterdzieści lat minęło

Siatkarze APP Krispol na parkiet hali przy Słowackiego wybiegną już w najbliższy czwartek. 3 stycznia przed kamerami Polsatu Sport rozegrają mecz ligowy z MCKiS Jaworzno.

siatkówka 10:12 01-01-20190 0

XVII kolejka I ligi ma wyznaczony termin na 5 stycznia, ale wymogi telewizji każą wybiec na boisko siatkarzom obu zespołów dwa dni wcześnie. Pierwszy gwizdek ma się rozlec o 18.30. Z tego też powodu wrześnianie i jaworznianie będą pierwszymi siatkarzami, a pewnie i przedstawicielami jakiejkolwiek gry zespołowej w kraju, którzy powalczą o ligowe punkty.

Mecz będzie miał istotne znaczenie dla obu ekip. Pomarańczowi chcą zachować miejsce w ścisłej czołówce ligi, ich rywale walczą o bardzo istotne przed play-off ósme miejsce w tabeli. Do tej lokaty kandyduje na ten moment pięć ekip, które dzielą ledwie 3 punkty. W meczu pierwszej rundy wrześnianie przegrali spotkanie w Jaworznie 0:3.

Mecz będzie ostatnim pojedynkiem dla Piotra Lipińskiego, do którego przystąpi z „trójką z przodu”. Nazajutrz nasz rozgrywający będzie obchodził 40. urodziny!

I liga piłki siatkowej mężczyzn

3 stycznia 2019, hala ul. Słowackiego

18.30 APP Krispol Września – MCKiS Jaworzno

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

10:12 01-01-2019