Technikum reklamy w Słupcy czy klasa Solarisa w Murowanej Goślinie, czyli jeśli nie Września, to co?

Już tylko do godz. 15.00 30 lipca trwa rekrutacja uzupełniająca, w ramach której uczniowie mogą składać wnioski o przyjęcie do wybranej szkoły ponadpodstawowej lub ponadgimnazjalnej. Mowa oczywiście o młodzieży, której nie poszczęściło się w pierwszym etapie rekrutacji. Ci, którzy dostali się do wymarzonych szkół, mogą już spać spokojnie.

oświata 21:30 29-07-20192 0

Przypomnijmy, że 1430 absolwentów klas ósmych i gimnazjalnych zostało przyjętych do szkół w powiecie wrzesińskim, a 244 nie zakwalifikowało się do żadnej z nich. W powiecie wrzesińskim czeka na nich łącznie 87. O szczegółach pisaliśmy tutaj. A jak jest w ościennych powiatach?

W powiecie słupeckim zostało 56 wolnych miejsc dla absolwentów szkół podstawowych oraz 57 dla absolwentów gimnazjum. Wśród dostępnych kierunków są klasy humanistyczna, medyczno-przyrodnicza i politechniczna w liceum, a także technikum reklamy, architektury krajobrazu czy mechanizacji rolnictwa. Szczegółowe dane znajdziecie tutaj. 

W Poznaniu (miasto na prawach powiatu) wolnych jest łącznie 3864 miejsc, z czego 1204 w liceach, 1369 w technikach oraz 1291 w szkołach branżowych. W renomowanych klasach licealnych oznacza to po 1-2 wolne miesjca, ale w technikach zwolniło się po 4-5 miejsc na klasę. Pojedyncze miejsca pojawiły się nawet w słynnych Liceach Ogólnokształcących: im. Karola Marcinkowskiego oraz św. Marii Magdaleny. Wśród szkół miejsca w rekrutacji uzupełniającej proponują m.in. Technikum Gastronomiczne, Technikum Geodezyjno-Drogowe, Technikum Mechaniczne czy Technikum Łączności. Nabór prowadzony jest drogą elektroniczną tutaj.

Aż 410 miejsc dla absolwentów klas gimnazjalnych i 508 dla absolwentów podstawówek jest w powiecie poznańskim, czyli m.in. w Bolechowie, Mosinie, Rokietnicy, Swarzędzu i Kórniku. Uczniowie mogą wybierać między klasami w liceach, technikach i szkołach branżowych (m.in. klasa patronacka firmy Solaris). Oprócz klas wojskowej, strażacko-ratowniczej, policyjnej i ogólnokształcącej dostępne są m.in. miejsca dla przyszłych techników logistyków, techników hotelarstwa czy techników informatyków. Pełne dane znajdziecie tutaj.

W Gnieźnie miejsca są m.in. w klasie lingwistyczno-prawnej (I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego), rekreacji ruchowej (III Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego), w technikum reklamy (Technikum w ZSEO) czy w klasie technika automatyka (Technikum w ZSP Nr 2). Pełna oferta dostępna jest tutaj. 

Pełną listę wolnych miejsc prezentują kuratoria oświaty, a więc także Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Każdy może zapoznać się z nią tutaj. 

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

21:30 29-07-2019