Te szkoły dają młodym perspektywy

Technikum nr 1 wchodzące w skład Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni to 4. szkoła w województwie, a 45. w kraju – tak głosi Ranking Perspektywy 2020. 

oświata 13:50 28-01-20204 2
– Jesteśmy zawsze w ścisłej czołówce techników w kraju, więc myślę, że jest to potwierdzenie, że praca szkoły przebiega tak jak trzeba – cieszy się dyrektor ZSP Bogdan Nowak. – Ranking ma swoje wady i zalety, natomiast bierze pod uwagę różne aspekty funkcjonowania szkoły, więc jest najbardziej obiektywny. Uwzględnia wyniki z egzaminów zawodowych, egzaminów maturalnych oraz olimpiad. Trudno nie być zadowolonym, jeśli jest się w gronie pięciu najlepszych techników w Wielkopolsce, gdzie funkcjonuje ponad sto tego typu szkół – dodaje B. Nowak.

Technikum nr 2 wchodzące w skład Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących uplasowało się na 22. miejscu w województwie i 197. w kraju. W klasyfikacji liceów nasze LO im. Henryka Sienkiewicza znalazło się na 49. miejscu w Wielkopolsce i 584. w kraju (to lepszy wynik niż szkoły np. w Środzie Wielkopolskiej czy Słupcy).

– Przeglądam ranking „Perspektyw”, choć nie budzi on we mnie większych emocji – przyznaje dyrektorka LO Violetta Zdunowska. – Wynik liceum jest porównywalny z lokatą w poprzednich latach. Podobnie jak w ubiegłym roku otrzymaliśmy brązową tarczę, można więc być zadowolonym z takiego wyniku. Nadal jako szkoła będziemy tak pracować, by wyniki maturalne były jak najwyższe, co potem przekłada się na dalszą edukacyjną przyszłość naszych absolwentów i motywować uczniów do udziału w olimpiadach – dodaje V. Zdunowska.

„Perspektywy” to miesięcznik edukacyjny wydawany od 1998 r. W jego rankingu brane są pod uwagę wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz sukcesy w olimpiadach, a w przypadku techników także wyniki egzaminów zawodowych.

Najlepsze szkoły w kraju według Rankingu Perspektywy 2020 to Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie, a najlepsze w województwie okazały się VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Technikum Komunikacji (Zespół Szkół Komunikacji) w Poznaniu. 

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

13:50 28-01-2020