Tatami pełne najmłodszych sportowców. Liga organizacyjnym sukcesem

W niedzielne przedpołudnie halę przy Słowackiego wzięli w posiadanie bardzo młodzi sportowcy. Uczestniczyli oni w Wielkopolskiej Lidze Karate, turnieju pod patronatem burmistrza Wrześni.

sporty walki 12:44 04-02-2018 0
Pierwsze podium smakuje najlepiej
kata

Na dwóch tatami i torze przeszkód zaprezentowało się około 130 reprezentantów wielkopolskich klubów. Parking przy Szkole Podstawowej nr 6 zapełniony był szczelniej niż w czasie meczów siatkarzy APP Krispol.

kata
- Łoooo... Jak on to robi?

Zawodnicy rywalizowali w dwóch turach. Od 9.00 na matach swoje umiejętności prezentowali najmłodsi, ci, którzy przygodę z karate rozpoczęli dopiero we wrześniu 2017.

kata
kata

Osobno rywalizowały dziewczyny, osobno chłopcy, wszyscy podzieleni jeszcze na kategorie wiekowe (od przedszkolaków wzwyż). Medale przyznawano w trzech konkurencjach (kihon, kata i torze przeszkód).

tor przeszkód
tor przeszkód

Od 11.00 do boju ruszyli nieco bardziej doświadczeni zawodnicy, posiadacze białych, żółtych i pomarańczowych pasów. Tu obok podziału na pasy, stworzono jeszcze podziały wiekowe i wagowe. Starsi mieli także okazję rywalizować w kumite (walki).

kata
kata

Organizatorem imprezy był Klub Karate Shodan Wrześni. Zawody przebiegały bardzo sprawnie, w czym zasługa prezesa i sędziego głównego Arkadiusza Kaczmarka.

Arkadiusz Kaczmarek wyjątkowo w garniturze

Wyniki zawodów przedstawimy niebawem.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

12:44 04-02-2018 0