Tata zginął w wypadku, mama walczy o życie, piątka dzieci czeka na pomoc

Trwa zbiórka pieniędzy dla piątki dzieci z gminy Kołaczkowo, które straciły ojca i żywiciela rodziny w wypadku samochodowym.

społeczeństwo 10:57 13-05-20202 3

Do tego tragicznego zdarzenia doszło zaledwie dwa tygodnie temu, 29 kwietnia na drodze wojewódzkiej 442 między Kołaczkowem a Grabowem Królewskim. Pisaliśmy o Tym TUTAJ. Kierujący chevroletem aveo uderzył w awaryjnie stojący na poboczu fiat ducato. Chevroletem podróżowało małżeństwo z gminy Kołaczkowo z 3-letnią córką. Mężczyzna zginął na miejscu, kobieta wciąż walczy o życie. Dziewczynka wyszła z wypadku bez szwanku.

Sprawę bada prokratura

Okazuje się, że trzylatka ma czwórkę rodzeństwa. Dziećmi teraz zajmuje się brat zmarłego, który zaapelował o wsparcie finansowe na portalu Zrzutka.pl (TUTAJ). Do osiągnięcia zamierzonego celu brakuje już niewiele.

– Los dzieci wisi na włosku. Lekarze nie są w stanie określić, kiedy odzyskają matkę. Rodzina zmarłego postanowiła objąć dzieci opieką, ale by dzieci mogły pozostać razem we własnym domu i oczekiwać powrotu matki ze szpitala, konieczne jest wsparcie finansowe. Jeśli dzieci trafią do domu dziecka to ze względu na różnice wiekowe zostaną rozdzielone. Środki pieniężne, które zostały dzieciom po zmarłym ojcu są „zamrożone”, ponieważ ich matka od dwóch tygodni jest w śpiączce farmakologicznej. W tym czasie przeszła szereg skomplikowanych zabiegów, w tym rekonstrukcji szczęki. Po wybudzeniu czeka ją długi pobyt w szpitalu oraz kilkanaście zabiegów w tym operacje plastyczne. Wierzymy, że szybko wróci do domu, do stęsknionych dzieci. Jednak by mogła przechodzić dalszą rekonwalescencję w domu wśród najbliższych, konieczne jest odpowiednie przystosowanie domu. Nie pozwólmy dokładać rodzeństwu traumy, jaką byłoby rozdzielenie ich. Pieniądze wpłacone na rzecz dzieci, w pierwszej kolejności zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby dzieci, a w następnej na rehabilitację ich matki – czytamy w ogłoszeniu.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

10:57 13-05-2020