Firmy szukały pracowników, uczniowie – przyszłych pracodawców. Targi Pracy znów zagościły na korytarzu ZSP

Dyrekcja i kadra Zespołu Szkół Politechnicznych często podkreślają, że to szkoła gwarantująca znalezienie pracy. Nic więc dziwnego, że odbywają się w niej właśnie Targi Pracy, które mają umożliwić uczniom poznanie pracodawców, a pracodawcom – werbowanie nowych pracowników.

oświata 19:35 07-04-20190 0

Tegoroczne Targi Pracy odbyły się 4 kwietnia. Uczniowie starszych klas brali w nich udział w czasie lekcji, młodsi mogli odwiedzać stoiska firm w czasie przerw. 

– Jest wiele ciekawych stanowisk. Wiem, że koleżanka znalazła już dla siebie praktyki – oznajmił Michał Wąsiewicz z technikum ekonomicznego. – Jest to na pewno dobry start, możliwość wejścia na rynek pracy dla ucznia po szkole technicznej. To ciekawa możliwość wymiany informacji, porozmawiania o tym, jakie są warunki pracy czy o tym, co oferuje dana firma, co gwarantuje w przestrzeni czasowej, czyli na przykład co za rok, co za dwa, czy można piąć się w górę.

Możliwość znalezienia miejsca odbycia praktyk, stażu czy znalezienia pracy na wakacje to kolejne opcje, które dają młodzieży targi.

Większość pracodawców pojawiła się w ZSP już po raz kolejny. Co ciekawe, niektórzy z wystawców sami ukończyli tę szkołę, jak np. Zbigniew Rzemyszkiewicz i Magdalena Cieślak reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni.

W Targach Pracy 2019 w Zespole Szkół Politechnicznych wzięły udział następujące firmy:

Powiatowy Urząd Pracy (Września)

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej (Września)

Gonvarri Polska Sp. z o.o (Września)

SITECH Sp. z o. o. (Chocicza Mała)

Inalfa Roof Systems Poland (Białężyce)

Flex Films Europa Sp. z o.o. (Września)

Blum Polska Sp. z o. o. (Jasin k/Swarzędza)

Benteler Automotive Poland Sp. z o.o. (Chocicza Wielka)

ASTAT (Września)

A+W Software Polska Sp. z o.o. (Września)

Więcej zdjęć z wydarzenia prezentujemy w galerii.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

19:35 07-04-2019